Disneyland Paříž – pohádkový svět Francie

Disneyland Paříž

V roce 1992 byl vybudován další z parků Walta Disneye tentokráte ve městě módy a kultury, v Paříži. Rázem tak byl považován za Eurodisneyland, jedinečný zábavní park pro celou rodinu.

Disneyland Paříž nabízí celé rodině zábavu na několik dní. Detailně propracované stavby a postavy dle filmových předloh, zámky, hrady, hotely, až 50 restaurací, obrovské obchodní centrum a desítky zábavních atrakcí jsou jen malým vzorkem toho, co lze od fantastického Disneylandu v Paříži očekávat.

Disneyland Paříž – areál

Areál je rozdělen do čtyř základních tematických parků:

  • Fantasyland
  • Frontierland
  • Adventureland
  • Discoveryland

Celým areálem vás vhodně doprovázejí vláčky, které vám zároveň ušetří čas při přechodu mezi jednotlivými parky a také jistě odpočinou nohám vašich dětí, pro které je zároveň jízda vláčkem zážitkem. Rozhodně si nenechte ujít tzv. velký průvod známých postaviček na Main Street, které vytvořilo studio Walta Disneye. Téměř každý den pro vás Disneyland Paříž připravil mnoho doprovodných atrakcí, ohňostrojů a laserových show.

Kde se nachází Disneyland Paříž?

Pařížský Eurodisneyland se nachází cca 32 kilometrů na jih od centra Paříže, což je cca pouhých 5 kilometrů za hranicemi předměstí.

Z České republiky máte hned několik způsobů jak Disneyland v Paříži navštívit. Mezi ty nejsnadnější patří cesta autem, vlakem či letadlem. V případě leteckého zájezdu jsou přímo na letištích Charles De Gaulle a Orly připraveny speciálně vypravované autobusy s názvem Disneyland, které vás každých cca 45 minut dovezou přímo před brány Disneylandu za 14 euro na osobu.

Vstupné Disneyland Paříž

Celodenní vstupné se pohybuje od 1200,-Kč. Záleží především na rozsahu vstupného. Levnější vstupenky mají omezenější možnosti, naopak dražší vstupenky nejsou téměř omezeny.

Výhodou je ovšem fakt, že po zaplacení vstupného máte k dispozici všechny atrakce dle vstupenky zdarma. Můžete se tak vozit třeba celý den na jediné atrakce a nebudete nuceni platit žádné další poplatky. Pokud budete navíc ubytování v některém z pěti hotelů Disneyland, vstupné máte zahrnuto v ceně pobytu i proto je nutné počítat s celkově navýšenou cenu ubytování.

Rady a tipy do Disneylandu

Vzhledem k vytíženosti celého areálu je dobré držet se některých rad. Vyhněte se návštěvě o svátcích, o víkendech a v sezónně pokud nejste obrněni trpělivostí. Je dobré také vyrazit do parku hned ráno ještě před otevírací dobou (otevřeno od 9:00), vyhnete se čekání ve frontách v pozdějších hodinách.

Vzhledem k tomu, že většinu času v Disneylandu Paříž trávíte venku, přibalte si vhodné a pohodlné oblečení. Doporučujeme využít pláštěnky a deštníky. Dále doporučujeme vydat se do Disneylandu na více jak 1 den. Na spoustu atrakcí se musí čekat a byla by rozhodně škoda využít pouze zlomek toho co vám tento zábavní park nabízí.

FASTPASS

Využijte možnosti přeskočit frontu s tzv. kartičkou FastPass. Při vstupu dostanete speciální kartičku (kreditní kartu), kterou vložíte do automatu u jednotlivých atrakcí. Tato kartička vám vypočte čas v který se máte k atrakci vrátit a speciálním vchodem bez fronty vás pustí dovnitř. Nejdéle však do 40 ti minut. Nemusíte tak čekat dlouhé fronty, ale zbývající čas můžete využít k návštěvě jiných atrakcí parku.

Disneyland Paříž – poznávací zájezd

Připravily jsme pro vás nabídku zájezdů do Disneylandu v Paříži od ověřených cestovních kanceláří. Překvapte své děti, vyrazte do Paříže poznat pohádkový svět Walta Disneye.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.