Costa De La Luz, Španělsko

Pobřeží - Španělsko

Costa De La Luz (pobřeží světla) je úsek jižního Španělska nacházející se mezi hranicí Portugalska a Tarifou, nejjižnějším bodem Gibraltaru. Ve srovnání s ostatními částmi španělského pobřeží, Costa De La Luz vám odhalí nedotčené oblasti Španělska.

Costa De La Luz je podobné portugalskému Algarve. Nachází se tu krásná letoviska Isla Canela či Islantilla. Tyto letoviska jsou jen coby kamenem dohodil od hranic Portugalska a často sem také míří turisté přistávající na letišti Faro v Algarve.

Isla Canela

Isla Canela je prosperující letovisko s dlouhou písečnou pláží. Celá oblast je složena zejména z krásné přírody a chráněných přírodních rezervací. Oblast je domovem několika druhů zajímavých stěhovavých ptáků.

Pobřeží Costa De La Luz – dobré jídlo, prvotřídní golf i krásné pláže

Stejně jako celé Španělsko i pobřeží Costa De La Luz je rájem milovníků jídla. Rozmanité a chutné pokrmy v místních rybích restauracích v Isla Canela nebo okolních rybářských vesničkách Punta del Moral, Caserio la Varra a Casa del Medico jsou opravdovým zážitkem. Pobřeží je vhodné pro vodní sporty či plachtění.

Club de Golf Isla Canela je 18ti jamkové hřiště v blízkosti moře a je vyhledávanou lokalitou mezi hráči. V okolí se nachází i další golfová hřiště, pro které tu panují příjemné podmínky.

Islantilla je turistický komplex v jehož blízkosti se nachází rezidenční oblast řady bohatých Španělů La Antilla. Místo je vhodné pro vodní sporty, windsurfing a plachtění.

Podél celého pobřeží Costa De La Luz se nachází široké písečné pláže. Na nich můžete polehávat při svitu slunce, před jehož žárem vás chrání chladivý vánek oceánu.

Oblíbeným výletním místem je město Sevilla. Typické španělské město je fantastickým místem, pokud si chcete vychutnat trochu té španělské kultury. Naleznete tu i místo odpočinku Kryštofa Kolumba.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.