Costa Brava / Španělské divoké pobřeží

Costa Brava - Španělsko

Costa Brava v překladu značící divoké pobřeží se rozkládá na úseku 160 kilometrů v regionu Katalánsko na severozápadě Španělska. Pokud bychom se vydali podél 160 kilometrů dlouhého divokého pobřeží Costa Brava nalezli bychom úžasné písečné pláže, ale také velké množství rybářských světem zapomenutých vesniček či středověkých starobylých hradů což dělá z návštěvy tohoto regionu výjimečný romantický a dobrodružný zážitek.

Od roku 1960 se stala Costa Brava Španělsko oblíbenou dovolenkovou destinací. Výhodou je totiž také poloha regionu, jejímž krajským městem je světoznámé letovisko Barcelona. Zde se můžete vydovádět co se kultury, architektury, památek a historie týče. Barcelona je totiž významným turistickým střediskem, kde nalezneme například muzeum Salvatora Dalího, benediktínský klášter v Montserratu nacházející se vysoko v horách na severozápadě Barcelony.

Vodní aquapark Marineland

Velice oblíbený a u rodin také hojně navštěvovaný je vodní park Marineland pyšnící se titulem jednoho z největších vodních parků v Evropě. Nachází se těsně mimo Lloret de Mar nedaleko Blanes a nabízí spoustu zábavy jak pro děti tak i dospělé.

Starý rybářský přístav Růží

Cca 30 kilometrů od francouzských hranic se nachází největší severně položené letovisko Costa Brava, starý rybářský přístav Růží (Roses) s rozsáhlým stejnojmeným zálivem. Pouze kousek od této lokality nalezneme opak moderního letoviska a to jednu z nejvíce nedotčených krajin v této oblasti Cadaques.

Na jihu od rybářského přístavu Roses najdeme Estartit, tradiční Španělský přístav s moderními jachtami. Poklidné letovisko poskytuje krásný výhled na přilehlé souostroví Medes, které je zároveň jedním z nejdůležitějších přírodních a mořských rezervací ve Středomoří.

Dále na jih stojí za zmínku jistě Tossa de Mar, kde se natáčel v 50. letech film The Flying Dutchman s Frankem Sinatrou. Na počest zde byla vystavěna socha herečky Avy Gardnerové.

Nejjižnějším místem divokého pobřeží Costa Brava Španělsko je letovisko Blanes.

Počasí Costa Brava / Španělsko

Průměrná teplota se pohybuje kolem 22 °C. V letních měsích ovšem teploty často dosahují průměru přes 30 °C. Při návštěvě Costa Brava se můžete těšit až na 12 hodin slunečního svitu denně. Počasí Costa Brava je horké a vlhké.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.