Chorvatská NEJ #4 / Ostrov Mljet – nedotčená příroda

Pohled z pobřeží Primoštenu

Ostrov Mljet se stal po celá staletí poměrně neznámým a zřídka navštěvovaným ostrovem Chorvatska. Tři kilometry široký a 37 kilometrů dlouhý ostrov je domovem národního parku Mljet, který se rozkládá v severozápadní části ostrova a jeho rozloha čítá 5,375 ha chráněného území a okolního moře. Ostrov Mljet se tak může pyšnit územím, který si zachovalo původní přírodní bohatství a jako jedno z mála míst v Chorvatsku není turisty zničeno.Oblast byla vyhlášena národním parkem 11.11.1960 a představuje první pokus o ústavní ochranu původního ekosystému v Jaderském moři. Ostrov Mljet se tak může pyšnit nedotčenou původní přírodou jako žádné jiné místo v Chorvatsku.

Světově proslulá jsou také jezera Mljet. Ty tvoří velké jezero o rozloze 145 ha a maximální hloubce 46 metrů a malé jezero o rozloze 25 ha a maximální hloubce 29 metrů. Přírodní tajemství, které tato jezera stále ještě skrývají jsou hlavními lákadly vědců, stejně jako přírodních nadšenců z celého světa. Ostrov Mljet není bohatý jen na přírodní tajemství, ale také na bujnou vegetaci, která především v oblasti národního parku Mljet vytváří nádhernou přírodní scenérie. I z toho důvodu se ostrovu Mljet přezdívá „Zelený ostrov“.

Pouze málo míst v jižní Dalmácii se může pyšnit tak nádhernou písečnou pláží jako pláž Saplunara na ostrově Mljet. V borovém lese na pobřeží poblíž pláže Saplunara máte možnost ubytovat se například ve vile Villa Mirosa. Místo je ideální pro milovníky přírody a pro ty, kteří milují koupání v průzračně čistém modrém moři.

Tip od nás: Svatba v Chorvatsku. Ve středu velkého jezera na ostrově Mljet se nachází malý ostrůvek s benediktinským klášterem St. Mary z 12. století. Restaurace Melita organizuje všechny druhy obřadů a společenských akcí. Je možnost si propůjčit lodě pro 100 osob. Chcete-li udělat pro vaši rodinu netradiční svatbu a překvapit tak všechny své rodinné příslušníky, neznám zajímavější místo, které je k tomu určené.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.