Buďte upozorněni na nový příspěvěk pomocí RSS

Spousta lidí stále nezná možnosti poskytování tzv. RSS kanálu. RSS kanál lze snadno použít pokud chcete svůj obsah zveřejnit na jiné stránce (dokonce i na facebooku) nebo pokud chcete mít vždy aktuální článek z vašeho oblíbeného blogu po ruce a chcete být o jeho vydání informován, aniž by jste museli neustále sledovat oblíbené stránky. RSS kanál má i každá Twitter stránka.

I já jsem před cca 5 měsíci vůbec nevěděl, že existuje nějaká RSS čtečka. Nyní je to jeden z nejpoužívanějších programů, které denně využívám. Jde o to, že pokud vyjde článek na vašem oblíbeném blogu, budete ihned informování o jeho vydání díky RSS programu, aniž by jste museli stránky sledovat či nějak navštěvovat. Samozřejmě existuje spousta možností jak ještě vylepšit dosavadní služby RSS programů. Pojďme se ale podívat na základ, tedy používání RSS programu RSS Point.

  • Osobně mám dobré zkušenosti s programem RSS Point – (stahuj.czfreeware a volně k dispozici v českém jazyce)
  • Nainstalujte program
  • Spusťte program, najeďte si na váš oblíbený blog např. www.extradovolená.com a hledejte text RSS případně tuto značku
  • Zkopírujte URL adresu RSS kanálu (pravým tlačítkem kopírovat adresu odkazu), otevřete si program RSS Point –> klikněte na Zdroj –> Vložte kopírovanou adresu RSS kanálu –> klikněte na „Načti info“

RSS návod

  • Tím jste si přidaly RSS kanál do vaší čtečky a budete pravidelně informováni o nových příspěvcích.

RSS potom sám pracuje, vy jej máte umístěn v liště úplně v pravo, vůbec vás RSS Point nijak neruší, pokud se objeví nové zprávy objeví se v pravo v liště malinká obálka, lze nastavit i vyskakovací okno a tím vám RSS Point dává na vědomí, že někde vyšel nový článek. Samozřejmě si můžete jednotlivé weby volit do jednotlivých složek (v programu vlevo) tak, aby jste měli vždy přehled. Můžete si nastavit po jaké době se mají kontrolovat jednotlivé weby zda nevyšel nový článek, myslím že standartně je to nastaveno na 1x za hodinu. Můžete být informování o vydání článku zvukem, můžete si jednotlivé zdroje filtrovat, můžete mít záložku oblíbených webů a stovky dalších možností. Jak vypadá takový naplněná RSS čtečka více weby se můžete podívat na obrázku níže. Omlouvám se za začerněné položky, jsou tam standardní weby.

RSS ukázka

RSS ukázka

Na konec ještě RSS našeho webu pokud by jste měli zájem si jej přidat do čtečky a být tak informováni o nových příspěvcích a nebo dokonce o nových komentářích uživatelů i to umožňuje čtečka RSS kanálů.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.