Boty do vody

Boty do vody

Chystáte se na dovolenou k moři či na sjezd řeky kajakem? Jistě sebou máte přibalené také boty sloužící ke koupání a pohybování se ve vodě. Většina turistů nedbá na své bezpečí a jako boty do vody použije staré nepoužívané sandále nebo dokonce boty do vody nepoužívá. V takovém případě se může lehce stát, že vaše dovolená se promění v návštěvu nemocnice.

Záludné kameny na dně, ostré mušle či skalnaté pobřeží je jen malou ukázkou toho, jaké nebezpeční na vás ve vodě číhá. Boty do vody jsou vyrobeny ze síťoviny a chrání vás před nepříjemnými oděrkami a škrábanci, které mohou být ve slané vodě velice nepříjemné a bolestivé. V takovém případě myslete alespoň na své děti, které jsou k úrazům mnohem více náchylné. Dětské boty do vody jsou k dostání taktéž.

Boty do vody a jejich výhody

Jednou z největších výhod neoprenových bot je jejich trakce. Kameny omílané vodní hladinou jsou často kluzké. Při nošení klasických sandálů či tenisek hrozí podklouznutí a nebezpečí úrazu. Boty do vody jsou vybaveny speciální podrážkou, která na mokrém povrchu neklouže a vy se můžete cítit mnohem bezpečněji.

Díky speciálním výrobním materiálům odvádí boty vodu mnohem snadněji než staré tenisky. Vaše nohy nebudou v suchu, ale voda v nich bude neustále proudit a vyhnete se tak případným plísním a nastydnutí. Navíc materiál, ze kterého jsou boty do vody vyrobeny je rychleschnoucí. S tímto problémem také souvisí hmotnost bot. Při ponoření tenisek vám přijde, že nosíte na svých nohách několik kilogramů. S botami do vody tato situace nenastane.

Pokud plánujete v nejbližší budoucnosti zapojení se do aktivních vodních sportů či návštěvu Chorvatska (Chorvatsko je svými ostrými skalnatými plážemi proslulé) rozhodně by ve vašem kufru neměli boty do vody chybět. Jsou levné, univerzální, odolné a velmi užitečné.

Boty do vody již od 290,-Kč můžete zakoupit také v obchodu SPORTEX.CZ

Boty do vody

Boty do vody od Sportex.cz

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

1 odpověď to “Boty do vody”

  1. jakub napsal:

    velmi zajímavý článek, který by vám mohl pomoci s nákupem bot do vody najdete na http://www.merrell.cz/clanky/merrell-stvoril-boty-pro-vodni-svet

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.