Biograd na Moru, kemp Soline recenze

Oblázková pláž v Segetu Donji

Letošní dovolenou jsem strávil v kempu Soline v chorvatském Biogradu na Moru. Rád bych vám tedy popsal své pocity a ujasnil některé otázky týkající se vašeho pobytu na tomto místě. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, neváhejte se zeptat níže v komentářích.

Kemp Soline v Biogradu je obrovský kemp, jež pojme až 3000 lidí a má k dispozici na 900 míst pro stany, karavany a stále větší část tvoří také oblíbené mobilheimy (chatky). Právě v ní jsem strávil 10 dní a které mohu jedině doporučit.

Samotný kemp Soline se nachází ve stínu borovicového lesa přímo u pláží s oblázkovým a terasovým pobřežím (V řadě publikací píší u písečné pláže, tu jsem ale hledal marně, pokud nemyslí cca 7 km vzdálenou pláž Crvena Luka). To vše přibližně 2 kilometry od centra města, kam ovšem lehce dojdete krátkou 10-15ti minutovou procházkou. Pokud máte kola, cesta bude rychlejší, ale připravte se na proplétání mezi stovkami lidí.

Promedána je lemována bary, restauracemi a stánky s občerstvením i suvenýry. O zábavu je tedy postaráno.

Zázemí kempu Soline

Kemp Soline má celkem 20 ha plochy. Nachází se tu hned několik sociálních zařízení, sprch a míst, kde si můžete umýt nádobí nebo třeba vyprat své prádlo, pokud plánujete dlouhodobý pobyt. Ano, někteří lidé si tu platí dlouhodobé pronájmy míst a vydrží tu celé léto.

Ihned pod kempem se nachází rozlehlá pizzerie, která v letní sezóně pořádá animační programy pro děti i dospělé. Večer pak hraje živá hudba.

V kempu je také dětské hřiště, placený (a na naše poměry hodně drahý) internet (cena vycházela na 200 kuna / týden) a hřiště na stolní tenis. Je zde i pekárna s čersvým pečivem. Do kempu je povolen vstup se psy.

Jak vypadají bungalovy, chatky, mobilheimy

Mobilheimy zde nahrazují klasická stání pro karavany a stany. Tyto bungalovy si dále pronajímají buď samotné cestovní kanceláře (u nás třeba Victoria) a nebo si můžete bungalov pronajmou přímo od kempu.

Vybavení je standardní a dle velikosti čítá 1-2 spací pokoje vždy se dvěma lůžky, kuchyňku, záchod a sprchu. Venku si můžete užít terasu. Některé bungalovy ji mají velkou v délce celé chatky, některé pouze malou. Ty od Viktorie mají terasu menší.

Abych to tedy shrnul

Pokud plánujete rodinou dovolenou, patrně je Biograd na Moru a kemp Soline ta pravá volba. Dostatečné zázemí, minimální provoz, blízko moře i města, kam dojdete promenádou plnou houpaček a stánků.

Rodina patrně ušetří také na ubytování v mobilheimech, které dokáží pojmout až 6 dospělých lidí nebo 4 dospělí a 2 děti. Za mě tedy rozhodně doporučuji, protože v tomto kempu nechybí nic, co by jste od dovolené v Chorvatsku očekávali.

PS: V okolí se nachází několik dalších kempů, které nedosahují takové kvality jako Soline. Nachází se třeba přes ulici od moře, nebo ještě dál od centra města, kam už ani nesahají žádné stánky či občerstvení.

Výtka na závěr? Hluk z barů a diskoték se táhne bohužel až do časných ranních hodin. Pokud usínáte s klimatizací a zavřenými okny (bungalovy mají klimatizaci standardně) patrně vás hluk rušit nebude. Pokud ale nesnesete klimatizaci v noci jako já a raději si otevřete okno, bude vás hluk rušit až do ranních hodin.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.