5 prémiových lyžařských letovisek v Rakousku

Lyžování Rakousko

Vybrat si to nejlepší lyžařské středisko v Rakousku může být ošemetná věc. Můžete vybírat doslova ze stovek možností. My jsme pro vás připravily 5 prémiových středisek, z nichž každé může nabídnout zcela něco jiného. Co nakonec bude vaší osobě nejbližší už necháme na vás.

Nejlepší místo, kde se naučíte lyžovat

Lech je jedním z nejdražších lyžařských středisek v Rakousku. Díky nemasovému turistickému ruchu si středisko zachovalo typickou alpskou atmosféru. Středisko má stále anglicky mluvící lyžařské instruktory, kteří jsou ochotni naučit vás lyžovat na těch nejsnazších sjezdovkách i v náročných terénech pro zdatnější lyžaře. Lech se může pochlubit jednou z nejdelších lyžařských sezón v Evropě, přičemž ceny skipasů tu na konci sezóny padají až na poloviční ceny.

Perla Alp

Jedno z prvních lyžařských středisek v Rakousku vůbec. S lyžováním se tu začalo již roku 1892. V současné době je Kitzbühel jedno z nejuznávanějších zimních letovisek v Evropě. Nachází se tu světoznámý svah Hahnenkamm, kde se mimo jiné v lednu koná světových pohár ve sjezdu na lyžích. V širokém okolí si ale můžete vybírat svahy podle vašich lyžařských schopností. Kitzbühel má 186 upravených lyžařských tratí.

Hlavní město Alp

Innsbruck hostil již 2x svátek sportu – zimní Olympijské hry a to v roce 1964 a znovu v roce 1976. Právem mu tak patří nálepka hlavního města Alp. Nachází se tu 300 kilometrů upravených tratí a 25 menších středisek jenž jsou vzájemně propojeny skibusy. Rozmanitosti a možnosti se zde meze nekladou. 8 hlavních lyžařských areálů nabízí dostatek prostoru jak pro zkušené lyžaře, tak i pro ty, pro které je lyžování pouze nenáročným koníčkem.

Nejlepší lyžařské středisko pro rodiny s dětmi

Velmi přátelský a rodině vyhlížející resort mají v Seefeldu. Místní dětské lyžařské školky údajně patří k těm nejlepším. Ani svahy tu nedosahují takových hrůzostrašných pověstí a mají spíše přívlastek příjemného lyžování.

Nejživější letovisko

Anton je středisko známé nejen kvůli výjimečným podmínkám pro lyžování ale také pro jeho živý a velmi sofistikovaný noční život. Řada diskoték, klubů s živou hudbou a pestrý noční život možná budou vyžadovat více energie než samotné lyžování v Rakousku.

Lyžování v Rakousku

Rakousko má díky poloze a klimatickým podmínkám velmi dlouho lyžařskou sezónu. Ta trvá od konce listopadu až do konce dubna. V oblasti ledovců můžete lyžovat dokonce po celý rok.

Lyžování v Rakousku je ale zároveň velmi drahý koníček. Skipasy se tu pohybují kolem 30 – 40 euro / den a kolem 200 euro na 6 dní. Z ČR je tak lepší sáhnout po ubytování nebo zájezdech se skipasem v ceně.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.