5 nejlepších řek pro plavbu lodí

Vydejte se na plavbu lodí po řece a budete mít možnost zažít zcela jinou netradiční dovolenou. Užijte si celou řadu historických památek, majestátní divokou zvěř a fascinující kulturu z pohodlí luxusní lodi. Přinášíme vám 5 řek, které jsou přímo proslaveny výletními až několikadenními plavbami lodí.

Nil

Vzhledem k tomu, že Nil je nejdelší řekou na světě může nabídnout jedinečný pohled na starověkou Afriku v plné své kráse. Zatímco řeka prochází několika africkými zeměmi, asi nejvíce je plavba lodí na Nilu spjata s Egyptem po cestě z Asuánu do Luxoru.

Jedním z míst, kde by jste se měli určitě zastavit je místo zvané Cruise Thebes. Zde budete mít možnost poznat chrámový komplex Karnak starý více než 2000 let s velkým množstvím hrobek a památek. Pokračujte po cestě na Nilu a narazíte na chrám Luxor, kde lze mimo jiné vidět například podobiznu Ramsese II či mešitu Abu el-Haggag.

Více na severu se poté nachází Údolí králů, které obsahuje více než 60 královských hrobek včetně té Tutanchamonovi. Z pohodlí vaší lodi budete mít možnost vidět celou řadu volně žijících živočichů včetně malých ryb a Nilských krokodýlů, kteří rostou až do neuvěřitelných délek.

Dunaj

Dunaj patří svoji délkou mezi nejdelší evropské řeky. Nalodění probíhá nejčastěji v Německém Passau a pokračuje cestou do Salzburgu v Rakousku. Navštívíte stará města a budete moci obdivovat krásnou barokní architekturu. V Salzburgu se jistě s nadšením dozvíte více o skladateli Wolfgangovi Mozartovi, který se ve městě narodil.

Plavba lodí po Dunaji pokračuje průjezdem Vídně v Rakousku, Bratislavou na Slovensku a končí v maďarském hlavním městě Budapešti. Zde budete moci obdivovat velké množství atrakcí a zajímavostí. Mezi nimi například novogotickou stavbu Parlamentu, největší termální jeskynní systém a samozřejmě desítky geotermální pramenů s přilehlými termální lázněmi.

Skutečnost, že plavba po Dunaji vede hned přes několik zemí znamená, že budete mít možnost vidět celou řadu volně žijících zvířat od pelikánů bílých, bobrů, sov až po více než 100 druhů ryb, které v Dunají žijí.

Amazonka

Amazonka je jeden z největších vodních toků na planetě. Většina plaveb míří do Brazílie, kde má Amazonka největší koncentraci. Během své plavby budete moci v různých přístavištích potkávat indiány, od kterých se dozvíte mnohé o přežité v divokém Amazonském pralese.

Mezi mnoha vzácnými tvory budete mít možnost při své cestě narazit například na opice, exotické žáby, tropické sladkovodní delfíny a jejich neobvykle růžovou barvu.

Mississippi

Navštívíte-li USA a budete-li mít možnost plavby lodí po Mississippi, rozhodně neváhejte. Nejenže budete mít možnost cestovat na tradičním parníku, ale budete si také moci prohlédnout jedny z nejkrásnějších měst USA.

Je tu mnoho zajímavých cílů během vaší cesty. Mezi nimi jmenujme například St Louis, Memphis či Nashville, město, které je synonymem pro country hudbu. Nicméně opravdový zájem by ve vás mělo probudit New Orleans. Multikulturní město vám nabídne opravdový zážitek. Budete si moci zajít ochutnat kreolskou kuchyni, navštívit francouzskou čtvrť a přitom všem můžete poslouchat příjemné jazzové tóny.

Yangtze

Čínská řeka Yangtze je naším posledním tipem na závěr. Velkolepé soutěsky a nádherné přírodní scenérie jsou hlavním lákadlem plavby lodí po této řece. Zastávku by jste měli rozhodně naplánovat v největší jihozápadní ZOO Číny Chongqing Zoo. Zde budete moci vidět stovky druhů nejrůznější zvířat včetně pand, tygrů a žiraf.

Mezi ostatní přírodní a kulturní památky patří duch města Fengdu a také část Velké čínské zdi.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.