„Dcera se v zahraničí zranila. Bez pojištění jsme přišli o statisíce,“ popisuje muž

Národní park Krka

Pětačtyřicetiletý Radek z Pelhřimova na Vysočině na tuhle dovolenou už do konce života nezapomene. „Stalo se to předloni. Nechtěli jsme tentokrát s manželkou a dětmi jet k moři, už dlouho jsme přemýšleli o aktivní dovolené někde na horách nebo na řece. Proto jsme se rozhodli, že pojedeme sjíždět řeku do Rakouska,“ vypráví Radek.

„Výbavu jsme měli, děti (dcera ve věku 14 a syn ve věku 16 let) se navzdory pokročilé pubertě těšili. Netušili jsme ale, co nás v Rakousku čeká,“ pokračuje Radek. Radkova rodina si před odjezdem zapomněla sjednat cestovní pojištění, které pokryje náklady v případě úrazu či nemoci. „Matně si pamatuji, že na mě manželka naléhala, ať to doběhnu zařídit, ale pak jsme to nějak vypustili. Říkal jsem si, že jedu s rodinkou jen na pár dní, na co vyhazovat peníze za cestovní pojištění?“ doplňuje Radek.

Po několika dnech na řece ale Radek zanedbaného cestovního pojištění hořce litoval. „Samozřejmě, že se nám to krutě vymstilo. Dcera Šárka spadla z raftu do vody a to tak nešťastně, že si rozbila hlavu o kámen. Těžký otřes mozku byl na světě, navíc s podezřením na vnitřní krvácení. Šárku odvezla záchranná služba,“ popisuje Radek. Po několika týdnech v rakouské nemocnici se Šárka naštěstí zcela uzdravila, účet za pobyt nemocnici ale zůstal. „Říká se mi to těžce, ale platili jsme statisíce. Kdybych si tenkrát zaplatil cestovní pojištění, nebyla by to ani koruna. Ale hlavně, že je Šárka zdravá,“ uzavírá Radek.

Pokud se chcete podobné situace vyvarovat, zajistěte si u prověřené pojišťovny cestovní pojištění. Nevyjde vás draho, vše můžete vyřídit online a navíc můžete čekat i řadu dalších výhod. Bez pojištění můžete v zahraničí snadno přijít doslova o vše.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.