Thajsko – výlety na slonech do okolí

Koh Tao Thajsko

Stále více oblíbenější aktivitou při návštěvě Thajska je výlet do okolí na slonech. Bohužel jsou často pro tuto aktivitu sloni zneužíváni a to především společnostmi, které se zabývají tímto druhem podnikání na černo. Naopak sloni, které jsou řádně registrováni mají mnohdy snadnější živobytí nežli by tomu bylo v divočině, kde jsou často loveni. Kvůli tomuto důvodu si tak pečlivě vyberte sloní tábor pro vaše další výlety.

Druhy treků na slonech

Dnes je možné podstoupit půl hodinové výlety, ale také výlety, které trvají celých 5 dní. Ty jsou nabízeny především na severu Thajska a vedou přes mnohdy neprostupnou džungli.

Dnes existuje více jak 1000 registrovaných slonů, které jsou používáni jako dopravní prostředek. Na serveru Thajska existuje velké množství těchto sloních táborů a jedním z nejznámějších táborů je Kham Pia Village, kde si můžou táborníci nejen odpočinout na svoji další túru, ale také si zde mohou zakoupit potraviny a kempinkové vybavení.

Oblasti výletů na slonech

Mezi oblíbené oblasti výletů patří jak již bylo zmíněno severovýchodní Thajsko a to oblast kolem hranic Laosu. Jedná se o ideální místo pro jednodenní až dvoudenní treky do divočiny v jednom z nejkrásnějších přírodních míst v Thajsku. Z výšky slona budete moci pozorovat neobyčejné přírodní scenérie včetně vysoko padajících vodopádů, hlubokých jeskyní, fascinující skalní útvary a také ohrožené druhy rostlin a živočichů, včetně volně a divoce žijících chráněných slonů.

Na co si dávat pozor při výběru sloního tábora

Vyhněte se táborům, kde na první pohled jasné jak špatně se o slony starají a to především pokud jsou umístěny po celý den na přímém slunci či k jejich vedení je používán kovový háček. Pro slony je podobné zacházení kruté a bolestivé. Při pomyšlení na takové zacházení by váš zážitek nebyl plnohodnotný.

Zajímají-li vás možnosti výletu na slonech v Thajsku, poté navštivte na našich stránkách sekci zájezdy Thajsko a sjednejte si dovolenou v Thajsku ještě teď.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

1 odpověď to “Thajsko – výlety na slonech do okolí”

  1. Miku napsal:

    Zajímavý článek 🙂 pro ty, kteří na slonech nikdy nejezdili, je to naprosto nezapomenutelný zážitek na celý život. Já tu našel ještě další odkaz o zajímavostech thajska vcelku –
    magazin.cz/cestovani/10957-kam-do-thajska-20-tipu-co-musite-navstivit-a-videt-na-vlastni-oci , je tam docela dost pěkných míst.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.