Recenze: Hotel Imperia, Lido di Jesolo, Itálie

Hotel Imperia zvenčí

Sever Itálie mám rád a po zklamání z mentality Chorvatů z minulého roku, jsme letos navštívili italské letovisko Lido di Jesolo s téměř 15 kilometrů dlouhou pláží. Ano průvodci neklamou a i na kole máte co dělat, abyste celé letovisko po pobřeží projeli. Ubytováni jsme byli v hotelu Imperia.

Je přelom června a července a my vyrážíme do hotelu Imperia po předchozí rezervaci na Booking.com. Ještě před cestou zjišťujeme, jaké jsou průměrné ceny potravin v restauracích v Itálii (ceny v Bulharsku a ceny v Chorvatsku zde) a díky tomu přiobjednáváme v hotelu polopenzi. Později zjišťujeme, že jsme udělali dobře, protože za obyčejnou pizzu Margaritu dáte i 10 euro, štráfek pizzy se pak pohybuje od 3 do 4 eur.

První a poslední problém  – parkování

Přijíždíme do hotelu po bezproblémové cestě z Čech. Z Prahy cca 750 kilometrů zvládnete za 10-11 hodin s přestávkami. Hotel se nachází ihned na hlavní promenádě. Nemilé zjištění přichází hned při příjezdu. Mají plné parkoviště! Jen dodám, že hotel jsem vybíral právě s ohledem na bezpečné parkování.

Celkově je to totiž u hotelů v Itálii problém. Paní na recepci nás ujišťuje, že není s parkováním žádný problém a po vybalení kufrů nás posílá asi na 300 metrů vzdálené obří hlídané parkoviště. Za plné parkoviště na hotelovém dvoře jsem nakonec rád. Máme 24 hodin hlídané větší parkoviště zdarma a s možností kdykoliv parkoviště opustit přes čipovou kartu. Ostatně na tom hotelovém by to byl problém, posuďte sami.

Hotelové parkoviště, Imperia, Lido di Jesolo

Check in

Přichází na řadu check in. Paní se nám omlouvá, že pokoj ještě uklízí a bude připraven do 20ti minut. Načež nabízí zdarma drink v hotelovém baru. Rádi po 10ti hodinové cestě tuto možnost přijímáme a volíme tradiční Aperol Spritz. Ubíhá cca 20 minut a pokoj je připraven.

První dojmy

Super, čisto, naklizeno, velké pokoje, koupelna také parádní, balkon s výhledem na hotelový dvůr. Ostatně to, že bude čisto, jsme předpokládali z recenzí, které jsme o hotelu četli a kde lidé pěli samou chválu. Čistotu tedy můžeme potvrdit, stejně jako denní úklid a možnost si nechat kdykoliv vyměnit ručníky pohozením starých přes umyvadlo. Později zjišťujeme, že by hotelu neuškodilo mít více odhlučněné stěny, ale není to nic, co by nás až tolik trápilo. Celkově ale hodnotíme čistotu, zařízení a pohodlí na výbornou.

Hotel Imperia, Jesolo, Itálie

Jaká je poloha hotelu?

Hotel se nachází přímo na hlavní promenádě letoviska Lido di Jesolo. Od 8 do 12ti hodin je do ulice Via Bafile zakázán vjezd automobilům a promenáda se zaplní tisíci lidmi. Ale nebojte se, jen Via Bafile má odhadem cca 5 kilometrů. Po obou stranách se nachází obchody, restaurace, pizzerie i zábavní herny pro děti.

Hotel nabízí lehátka a slunečník na pláži zdarma v ceně ubytování. Vždy bylo místo, samozřejmě pokud přijdete později odpoledne, patrně ty místa vepředu budou zabraná. Pláž je vzdálena cca 100 metrů, což souhlasí s naším odhadem. Zabere vám to cca 3 minuty chůze. Polohu hotelu tedy hodnotíme na výbornou, všude blízko, ihned v centru dění, zasazeno v hotelovém dvoře tak, že zvuk z ulic proniká do hotelových pokojů jen velmi obtížně.

Hotel Imperia zvenčí

Přichází na řadu první večeře a snídaně

V recenzích si lidé chválí jídlo, jsme tedy sami zvědaví, jaké to bude. První večeře a hned nášup o 5ti chodech. Večeře totiž na rozdíl od all inclusive nejsou ve formě švédských stolů, ale formou výběru z menu. Vybrat si můžete ze 4 předkrmů a 3 hlavních chodů. Poté přichází na řadu desert a po celou dobu máte možnost si nabrat zeleninu a studené předkrmy v salátovém baru.

Často vás ještě překvapí chodem navíc, jako tomu bylo v případě prvního dne a naservírují vám například malou bruschettu s rajčaty. Voda je k večeři zdarma, ostatní pití se samozřejmě platí. Vše je připravováno čerstvé, včetně nahřátých ! talířů.

Snídaně jsou již formou švédských stolů. K dispozici jsme měli pečivo (tousty celozrnné i bílé, houstičky, celozrnný chléb), ovoce, zeleninu, 3-4 druhy salámů včetně vynikajícího pršutu, 3-4 druhy sýrů, míchaná vajíčka, párečky, opečenou slaninu a nechyběli ani nejrůznější cereálie a sladká část bufetu, kde si můžete vybrat od croissantů po pečivo z listového těsta a několika domácích pečených sladkostí.

K dispozici jsou 3 druhy džusů, čaj a také překvapení. Žádný automat na kafe, ale kafe z profi kávovaru, které vám udělá číšník. To je pak jiné cappuccino ke snídani než to automatové.

Jak bych hodnotil jídlo po celou dobu pobytu? Fantastické. Na večeři jsem ochutnal takové věci, za které bych v restauraci na promenádě nechal denně 25 euro minimálně. Ve dvou je to již 50 euro. Polopenze se tak rozhodně vyplatí.

Jaký byl personál?

Znovu jen samé superlativy. Personál v jídelní části byl fantastický. Vždy vtipkoval, vždy s úsměvem, vždy s ochotou servíroval jen to nejlepší. Ostatně ani v dalších částech hotelu to nebylo jinak.

Jak jsme se později dozvěděli, hotel je rodinný a mimo zaměstnanců pracuje v hotelu několik členů rodiny, kteří se starají o chod a zejména recepci hotelu.

Vyzdvihnout můžeme paní domácí, která nám vždy ochotně poradila. Zajistila nám úschovu vlastních kol, lístky na lodní a autobusovou dopravu do Benátek (karneval tam zrovna nebyl, ale i tak jsou Benátky nádherné), mapy a vše co bylo potřeba. Vždy s úsměvem typickým pro Italy. Takhle to má vypadat.

Jaké je vybavení hotelu?

Fungující Wifi zdarma samozřejmostí, trezor v pokoji a lednička, také vše zdarma. Můžete zdarma využívat půjčovnu hotelových kol, pokud si jako my nevezete své. Venku máte sluneční terasu, kde můžete ráno snídat, což vám nabídne v Lido di Jesolo jen malá hrstka hotelů. Hotel má také lobby s televizí a sedačkami, kde se v době naší návštěvy často koukalo na fotbalové Mistrovství Evropy.

Celkové hodnocení hotelu? Fantastické. Jel bych sem ihned znovu, jen kvůli jídlu a lidem. Ostatně, který číšník vám podá při odjezdu ruku a popřeje šťastnou cestu. Takové detaily zkrátka potěší.

Doporučuji tedy pobyt v hotelu Imperia? Ano rozhodně, jen pozor. Nepleťte si název hotelu s Imperial hotelem, který je podle recenzí mnohem horší.

Pláž v Lido di Jesolo

Chcete vědět, jak se nám libílo ve španělské Malgrat de Mar? Podívejte se na recenzi hotelu Monteplaya.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.