Písečné pláže v Chorvatsku

Pohled z pobřeží Primoštenu

Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou, ale trápí ji jeden velký problém – kamenité či chcete-li oblázkové pobřeží a pláže. Chůze po kamenech ve vodě není nic příjemného. Na bosou nohu může dojít u ostrých kamenů i ke zranění. Proto lidé využívají boty do vody. My vám dnes ukážeme, kde najdete písečné pláže v Chorvatsku.

Písečné pláže v Chorvatsku bývají vždy velmi obsazené, protože doporučujeme přijít na pláž už ráno.

Zlatni Rat, Bol

Asi nejznámější písčitá pláž v Chorvatsku se nachází u městečka Bol na ostrově Hvar. Často je označována jako nejkrásnější pláž Chorvatska. Patří také mezi nejčastěji se vyskytující obrázky v katalozích cestovních kanceláří. Může za to její atypický tvar vybíhající do moře. Pláže je pokryta pískem a vhodná pro rodiny s dětmi.

Velika Saplunara a Mala Saplunara, Mljet

Ostrov Mljet se může pochlubit hned dvěma krásnými písečnými plážemi Velika Saplunara a Mala Saplunara. Nachází se v jihovýchodní části ostrova v nádherné zátoce poskytující jak stín z nedalekého borovicového lesa.

Saharun, Dugi Otok

V severozápadní části ostrova Dugi Otok se nachází písčitá pláž Saharun. Netradiční bílá barva písku pro Chorvatsko dělá dojem exotiky a také napomáhá k fantastické tyrkysově modré vodě. Nedaleko se nachází lesík poskytují stín před žhnoucím sluncem.

Lumbarda, Korčula

I na chorvatském ostrově Korčula najdeme písečnou pláž. Jmenuje se podle obce, kde se nachází – Lumbarda. Tu najdeme v malé zátoce Pržine, která je ideální pro vodní sporty a plachtění.

Lapad, Dubrovník

Jedno z nejkrásnějších měst v ChorvatskuDubrovník – se může pochlubit nedaleko ležící písčitou pláží Lapad. Ta je pokryta světlým pískem. Velmi oblíbená pláž je lemována hotelovými resorty, olivovníky a skalními útesy.

Mlaska, Hvar

Další písečnou pláží na ostrově Hvar je Mlaska nacházejí se na severním pobřeží ostrova u stejnojmenné zátoky. Útočiště poskytuje zejména rodinám s malými dětmi.

Crni, Crikvenica

Pláž Crni je jednou z nejoblíbenějších pláží Crikvenické riviéry. Mimo možností pronájmu slunečníků a lehátek tu najdete možnost sportovního vyžití v podobě aerobiku, minigolfu, plážového volejbalu, tobogánů či vodního lyžování. Mile překvapeni budou zejména rodiny s dětmi.

Bijeca, Medulin

1 km se táhnoucí písečná pláž v Medulinu se jmenuje Bijeca. Mimo ideálních podmínek pro děti (mírný vstup do moře) poskytuje stín v nedalekých lesích. Vhodná pro rodiny s dětmi i seniory. Na pláži se nacházejí četné restaurace, kavárny a bary.

Zaton, Zadar

Nedaleko Zadaru se nachází modrou vlajkou oceněná písečná pláž Zaton. Perfektně upravená pláž je nabízí sportovní vyžití a také bezbariérový vstup pro osoby tělesně postižené. Děti jistě ocení zábavní parky, tobogány a rodiče pak nedaleké bary a restaurace s občerstvením.

Slanica, Murter

Jedna z nejnavštěvovanějších písečných pláží v Chorvatsku se jmenuje Slanica a nachází se na ostrově Murter. Čím je tak vyjímečná? Především křišťálově čistou vodou. Na břehu se nachází restaurace, bary a také dětské centrum. V blízkosti se nachází kemp.

Znáte také nějaké písečné pláže v Chorvatsku? Podělte se o ně s námi v komentářích.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.