Ostrovy Karibiku – Grenada

Grenada je malinkatý stát nacházející se ve skupině Malé Antily na východě Karibského moře. Grenada byla objevena Kryštofem Kolumbem v roce 1498. Pokud hledáte opravdu panenskou přírodu, je Grenada určena právě vám. Celý ostrov je sopečného původu. V nitru naleznete tropické pralesy, na pobřeží krásné písčité pláže či zátoky s vodopády. To je příroda Grenady a jejich přilehlých ostrovů a ostrůvků Ronde, Shugar Loaf, Green Island, Sandy Island atd.

Hlavní město St. George

Hlavní centrem a městem ostrova je hlavní město St. George. Nachází se v zátoce a nabízí opravdu vyjímečnou podívanou, uličky se klikatí všemi možnými směry. Dokonce je možné vystoupat na nejvyšší vrchol nad město Fort George, kde je možné z různých vyhlídek obdivovat jak celou zátoku, tak celé město. Nachází se zde i turisticky obdivovaná atrakce a to Grenadské národní muzeum se spoustou památek z dob dávných, kdy ještě tento malebný ostrov v Karibiku obývali staré indiánské kmeny. Co by to bylo za karibský ráj, kdyby tu nebyl pravý karibský rum. Jeho expozici, včetně nádob předků a starých archivních zachovalých rumů najdete také v Národním muzeu v Grenadě.

Pokud se chystáte nakupovat suvenýry v Grenadě, nebude nouze o pouliční prodejce se slámovými klobouky, textilem, šperky, ale hlavně s kořením, které je v těchto končinách proslulé.

Fauna a flóra Grenady

Zajímá-li vás fauna a flóra Grenady, čekejte na každém kroku nádherné palmy. Palmy jsou domovem nejrůznější druhů opic, dovežených z Afriky před stovkami let. Najdete zde i obrovské množství ptáků mimo jiné pelikány a kolibříky. Pokud jste viděli film Piráti z karibiku, který byl natáčen právě v karibském moři, kde hlavní roli hrál Johnny Depp možná jste potřehly v prvním díle jeho příběh o tom, jak se dostal na pevninu z opuštěného ostrova o rozměrech pár metrů. Říkal, že připlul na želvách. I ty zde najdete v hojném počtu, bohužel jsou často loveny jako potrava a pochoutka mocných.

Potápění na Grenadě

Milujete-li potápění, potom budete na Grenadě jak v ráji. Například takový ostrov Carriacou je obklopen celý korálovými útesy, kde se můžete kochat neuvěřilným mořským životem. Pokud rádi dobrodružství potom vyražte do Croca, vyhaslé sopečné jeskyně s průzračně čirou modrou vodou. Pokud vaše dovolená patří mezi méně akčnější, potom vyražte na krásné písečné pláže.

Granada je zkrátka rájem, který pokud máte rádi potápění musíte navštívit.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.