Ostrovy Karibiku – Dominikánská republika

Druhá největší země karibiku a cenově nejdostupnější dovolená v Latinské Americe, to je Dominikánská Republika. Země plná kontrastů a protikladů. Mezi ten nejtypičtější patří nejvyšší, ale zároveň nejnižší bod celého bod celého karibiku. Hlavním srdcem ostrova je město Santo Domingo. Pro Dominikánce znamená to, co pro Američany New York či to, co pro Kubánce Havana. Jedná se o historické bohatství a směsici nejrůznějších kultur.

Posledních 10 let zažívá Dominikánská republika doslova turistický boom, stejně jako ostatní karibské země. To co dříve znalo pár surfařů a cestovatelů dobrodruhů zná dnes miliony lidí po celém světě. V posledních letech tak v Dominikánské republice vznikla téměř tisícovka lázní a hotelových resortů. Každé větší město se přidává k rozkvětu cestovního ruchu a staví mohutné resorty na pobřeží. Posledním takovým je na východě ostrova položená lokalita Punta Cana.

Dominikánská republika je také země s největším výskytem all inclusive hotelů. Za skvělé ceny tak dostanete jídlo, pití a různé další služby. Podobné hotely známe např. z Egypta. Mezi hlavní turistické oblastí patří tyto cíle: Santo Domingo, Boca Chica, Punta Cana, Playa Dorada a Cabarete. Každá z oblastí nabízí svá specifika. Pojďme se na ně podívat blíže.

Santo Domingo

Často využívané město pro jednodenní výlety z okolních hotelových resortů. Santo Domingo nabízí hektický život plný nejrůznějších barů, restaurací, diskoték a kasin, což nemusí vyhovovat turistům, kteří si přijeli do Dominikánské republiky odpočinout. Naopak zážitkem je historické centrum, dlážděné ulice Zona Colonial či možnost ubytování ve stylových hotelích Jaragua hotel či Sofitel Nicolas Ovando.

Punta Cana

Místo luxusních all inclusive hotelů. Jejíchž koncentrace je zde nejvyšší. V této oblasti je k dispozici 25 000 hotelových pokojů a všechny jsou v hlavní sezóně beznadějně na dva měsíce dopředu vyprodány. I to svědčí o oblíbenosti lokality Punta Cana. Kokosové palmy a krásné divoké pláže, to je to, co můžete od Punta Cana očekávat. Najdete tu 20 mil dlouhou písečnou pláž.

Playa Dorada

Na severním pobřeží ostrova leží nejstarší letovisko Playa Dorada. Zde byli vybudovány první luxusní resorty na ostrově. Mezi ty nejluxusnější patří například Casa Colonial Beach and Spa nabízející kvalitní kuchyni a stylové střešní apartmá.

Cabarete

Turisticky stále příliš nezkažené letovisko na severu Dominikánské republiky. Často je odsuzováno jako putyka surfařů, opak je ovšem pravdou. Pokud hledáte klasickou dovolenou, kdy den trávíte na pláži a večery poté ve stylových místních restauracích, potom Cabarete je to správné místo pro vás.

Boca Chica

V oblasti Boca Chica nehledejte luxus a stejnou kvalitu služeb jako například v oblasti Punta Cana, zato pláže a příroda jsou tu nádherné.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.