Olympijský park Soči – Letná 2014

Olympijský park Soči - Letná 2014 - plánek

Po dobu zimních olympijských her budou mít návštěvníci možnost navštívit český Olympijský park Soči, který byl k příležitosti olympijských her vybudován na Letné. Celá sranda stála 80 milionů a svým návštěvníkům nabídne pořádnou porci zábavy a možností.

Olympijský park Soči na Letné byl slavnostně otevřen 6. února a otevíračky se zúčastnily majitelé olympijských medailí Dominik Hašek, Kateřina Neumannová či akrobatický skokan Aleš Valenta. Park bude uzavřen 23. února.

Na co se mohou návštěvníci těšit?

Těšit se můžete na řadu minisportovišť, které vám alespoň lehce přiblíží některé olympijské disciplíny.

Největší raritou a diváckým tahákem bude jistě LEDOVÝ RÁJ. Největší atrakce parku na které bude led o celkové ploše 6 500 metrů čtverečních. Vydrží do plus 14 stupňů celsia, tak věřme, že to počasí se nezblázní ještě více. Plocha slouží k bruslení a ukázce prezentovaných sportů jako je krasobruslení, rychlobruslení, boby, saně či skeleton.

V areálu jsou otevřena také dvě hokejová hřiště, která si můžete pro sebe či svoji partu rezervovat na oficiálních stránkách. Budou se zde pořádat hokejové turnaje amatérských mužstev či hokejové zápasy nejmladších nadějí.

Ani na běžkaře nebylo v Olympijském parku na Letné zapomenuto. Ti se mohou vyřádit na 800 metrů dlouhém zasněženém oválu jehož součástí je trestné kolečko biatlonu či střelnice se 6ti laserovými puškami. Budou se zde konat exhibice osobností, běžecké i biatlonové závody.

Snowpark – pod vedením Martina Černíka zde budou probíhat snowboardové exhibice českých pro riders, tedy profesionálních snowboardistů.

Curling je v ČR sport nepříliš populární, ale své místo si v Olympijském parku Soči na Letné našel. Vybudována byla profesionální curlingová dráha podle přesných regulí na které si můžete tento sport vyzkoušet.

Součástí celého areálu je také hlavní pódium na kterém vystoupí celá řada hudebních hostů, budou se zde promítat rozhovory se sportovci i zajímavostmi přímo z dění olympijských her v ruském Soči. Moderovat budou Petr Svěcený a Daniel Stach.

Vystoupí například Toxique, Kluci v Akci, Adam Mišík, DJ Jiří Burian, The Tap Tap, Laura a její tygři, Money Business, Lanugo, Tata Boys, Sto Zvířat, Bohemia či Airfare.

Vstupné – Olympijský park Soči – Letná 2014

Z bezpečnostních důvodů je vstup do Olympijského parku zpoplatněn symbolickou sumou 50 Kč na jeden den. Vstupenky zakoupíte přímo na místě nebo na portálu TicketStream.cz. Děti do 15ti let mají vstup zdarma stejně jako obyvatelé Prahy 7. Ti najdou vstupenku v lokálním časopisu Hobulet.

Placení vstupného se ale můžete vyhnout. Stačí si stáhnout mobilní aplikaci Olympijského parku „Letná 2014“, kde si můžete svoji denní vstupenku vygenerovat.

Otevírací doba – Olympijský park – Letná 2014

Od 7. 2. do 23. 2. 2014  –    9.00 – 22.00

Plánek areálu

Olympijský park Soči - Letná 2014 - plánek

Na místě si můžete vypůjčit sportovní vybavení, pokud jej nevlastníte. Pro občerstvení návštěvníků je areál vybaven několika stánky s občerstvením. Zakázáno je donášení alkoholických nápojů.

Do Olympijského parku na Letné se osobně chystám podívat, takže doufám, že co nejdříve přinesu i nějaké fotky.

Oficiální stránky parku: www.olympijskypark.cz

Propagační video

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.