Nejznámější Australské město – Sydney

Nejznámější místo v Austrálie - Sydney , Opera house

Patří mezi nejznámější australské skvosty. Když se řekne Austrálie, téměř každý si vybaví klokana ale také největší město Austrálie, Sydney. To je postaveno v souladu s jedním z nejkrásnějších přístavů na světě. Není to ovšem až tolik přístav co Sydney tolik proslavilo. Říká se, že kdo navštíví Sydney nejradši by se tam přestěhoval. Krásná okolní příroda, kvalitní životní podmínky, pláže, spousta zábavy jen ta dálka je obrovská. Pojďme se podívat co vše lze nalézt v jednom z nejkrásnějších měst na planetě.

Opera House Sydney

Asi nejznámější dominanta Sydney, která je známá v celém světě je opera, která je umístěna na výběžku do moře. Stavba byla dokončena v roce 1973. Je zařazena mezi v seznamu UNESCO jako světové kulturní dědictví. Proslulá je především díky své poloze na výběžku obklopena mořem s krásným výhledem na ni z okolních břehů, ale také svým vzhledem a tvarem.

Harbour Bridge

Jak sám anglický název napovídá, jedná se o most, který spojuje jižší a severní Sydney. Byl dokončem v roce 1932 a dnes je využíván v dopravě všeho druhu. Jezdí zde jak automobily tak také vklaky a své místo si zde najdou i chodci. Most se nachází v blízkosit Opera House v Sydney a jsou zde každoročně velké oslavy příchodu nového roku.

Pláže v Sydney

V některém z příštích dílů o nejkrásnějších plážích světa zavítáme i do Austrálie, kde se nachází jedna z krásných pláží Bondi beach. Není to jediná pláž v okolí Sydney a tak zde narazíte i na menší či větší pláže jako například Watson Bay, Coogee či Manly beach. Na většinu pláží se dostanete hromadnou dopravou, tedy vlakem či autobusem. Je to rozhodně lepší výběr nežli se prodírat skrz odpolední špičku v dopravě v Sydney.

Ostatní zajímavosti v Sydney

Historická část The Rocks se nachází na jižním břehu Sydney a dříve se jednalo o malou vesničku, později zde vyrostli sklady pro námořní účely. Další zajímavým místem je Darling Harbour, neboli park, kde můžete strávit příjemné odpoledne. Najdete zde spoustu aktivit a restaurací, které je možné navštívit. V Sydney jsou celkem oblíbená kina a tak si můžete zajít do některého z biografů či do 3D kina Imax. Navštívit by jste měli i „čínskou zahradu“ či akvárium Sydney Aquarium.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.