Nejznámější atrakce v Americe

Amerika je země splněných snů a neomezených možností. Nabízí neuvěřitelné množství atrakcí, proto je celkem těžké vybrat ty nejlepší a neznámější. Přeci jen každý má rád něco jiného, někdo by rád poznával zajímavé přírodní úkazy, jiný zase historii měst. Pokusili jsme se vybrat ty nejzajímavější atrakce USA, které by jste měli alespoň jednou za život v tomto státě navštívit.

Holywood

Mekka amerického filmu jehož hlavní dominantou je tyčící se 50 stop vysoký nápis HOLYWOOD na svahu v Los Angeles. Ten je možné vidět z některých míst dokonce z několika mil daleko. Holywood je hlavním centrem filmu a zábavy. Ročně jej navštíví miliony turistů, kteří obdivují toto úžasné město.

Grand Canyon

Jeden z novodobých divů světa to je Grand Canyon. Jeho podobu tvoří řeka Colorado, kam se každoročně vypraví miliony turistů, aby zdolali řeku na raftu či si pouze prohlédly koryto řeky, jehož délka čítá více jak 270 kilometrů a v mnohých pasážích je široké až 18 kilometrů.

Socha Svobody

Socha Svobody je symbolem svobody a demokracie. Byla vystavěna v roce 1886 a připomínala Americké a Francouzské spojenectví během Americké revoluce. Původně byla vystavěna, aby napodobovala podobný kolos umístěný na řeckém Rhodosu. Ročně jezdí obdivovat tento symbol miliony turistů, protože Socha Svobody se stala nejen symbolem New Yorku, ale také celé Ameriky.

Golden Gate Bridge

Známý most Golden Gate Bridge v San Franciscu je jedním z nejznámějších mostů na světě. Postaven byl v roce 1937 a je více jak 2 míle dlouhý. Zajímavostí je, že v případě silného větru se most vychyluje až 27 stop v obou směrech. Mimo zmíněného mostu je San Francisco často navštěvováno také díky historické části města a největší čínské čtvrti na světě.

Kennedyho vesmírné středisko

Zajímá-li vás vesmír a letectví, potom by jste si neměli nechat ujít vesmírné Kennedyho středisko na mysu Canaveral cca 45 kilometrů od Orlanda. Najdete zde muzea historie NASA, výstavy a přednášky týkající se právě tohoto komplexu.

Empire state Building

Pravděpodobně jedna z nejznámějších budov na světě je centrem pozornosti mnoha turistů New Yorku. Panoramatický výhled z jejího vrcholu je přímo nezapomenutelným zážitkem. Postavena byla v roce 1931 a nabízí téměř 20 poschodí s terasami s překrásným výhledem.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.