Nejlepší cestovatelské video roku 2009?

The longest way / Nejdelší cesta

Vítám vás při sledování nového seriálu, kde si postupem času budeme pouštět ty nejzajímavější cestovatelská videa na světě. Začínáme skvělým skvostem, který si vysloužilo video Christopha Regaheho jehož video bylo shlédnuto na serveru youtube.com již více než 700 000. Video má mnoho dalších polokopií, takže celkově se sledovanost počinu tohoto cestovatele vyšplhá přes milion shlédnutí.

Christoph Regae nazval své video příhodně a to „The longest way“ neboli nejdelší cesta ve kterém se snaží pěšky přejít nemožné. Chce se vydat ze Šanghaje do německého Bad Nenndorfu. Svojí cestu samozřejmě monitoroval, vyfotil stovky snímků a nahrál stovky minut videa. Svoji dlouho cestu, která nakonec trvá celý rok vměstnal do 5ti minutového videa, které není ani tak o poznávání cesty, nýbrž o poznávání sama sebe.

Nakonec svojí cestu ukončil ještě než přešel hranice Číny. Přesto ušel uctyhodných 4500 kilometrů, přešel jednu z nejnebezpečnějších pouští, poušť Gobi. Jak ale uvidíte v jeho výborném videu, člověka tolik nemrzí, že nedokázal splnit to co chtěl, ale získal něco více.

Video bylo na několik serverech označeno jako nejlepší cestovatelské video roku 2009. Navšívit můžete také blog na příhodné adrese: http://www.thelongestway.com/

Video z cesty Christopha Regaheho:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.