Nejkrásnější Řecké ostrovy? Podívejte se na hitparádu

Řecko leží na jihu Balkánského poloostrova a rozkládá se také na několik ostrovech. Ostrovů je až neuvěřítelných 3000, z nichž je samozřejmě většina pouze malých a neobydlených. Jsou zde ovšem také ostrovy velké, kde to žije cestovním ruchem jako například Kréta či Rhodos. I z tohoto důvodu je těžké vybrat dovolenou na tom pravém ostrově, protože každý ostrov v Řecku nabízí to své nej. Pojďme se podívat na malou hitpárádu těch údajně nejhezčích ostrovů v Řecku.

Ostrov Samos

Samos postihlo v roce 2000 neštěstí, když na ostrově vypukl požár. Shořelo obrovské množství vegetace piniových a olivových stromů. Ovšem ani to nedokázalo zkazit další úžasné přírodní scenérie, které tento ostrov nabízí. Říká se také, že na Samosu ochutnáte to nejkvalitnější jídlo v Řecku, lepší než kdekoliv jinde na jiných ostrovech. Hlavní dominantou je hora vysoká až 1400m.  Na pobřeží najdete hezké a upravené oblázkové pláže.

Ostrov Santorini

Přednostní ostrova Santorini je dobrodružství. Útesy ze kterých je vidět do širokého okolí stoupají mnohdy až do neuvěřitelné výšky 300 m. Hotely jsou stavěny přímo do skal či na skalní útesy, což je pro Řecko takové prim, které je často k vidění. Díky tomu je to ale také jeden z nejdražších ostrovů v Řecku.

Hotel vystavěný na skále, ostrov Santorini, Řecko

Hotely vystavěné na skále, ostrov Santorini, Řecko

Ostrov Rhodos

Rhodos pouze krátce, říká se, že Rhodos je nádherný, ovšem musíte být na dobrém místě, protože Rhodos má i svou stinnou stránku.Pečlivě tedy vybírejte to pravé místo pro vaši dovolenou na Rhodosu.

Ostrov Naxos

Stále více a více populárnější místo v Řecku, to je ostrov Naxos. Každoročně na něj z trajektů vystupuje více více lidí. Není divu. Příroda je tu neporušená, pláže jsou tu čisté a hlavně písčité. Lákadlem jsou ovšem také dobré a nízké ceny ubytování a zábavy na tomto ostrově.

Ostrov Kos

Kos je určen především pro mladé lidi, kteří hledají vzrušení, zábavu a párty. To přesně zde najdou a užijí si zde spoustu zábavy a nejen to, i pláže jsou tu krásné. Ostrov Kos je plně moderní turistické centrum. Najdete zde všechny vymoženosti moderní doby, které je potřeba pro pohodovou dovolenou. Na druhou stranu si zde asi neužijete příliš toho divokého dobrodružství jako v jiných destinacích. Město Kos má i úžasnou historii, včetně archeologických vykopávek. Zábavné je také se svézt vláčkem do Asklipionu, první nemocnice.

Ostrov Mykonos

Mykonos je centrum luxusu. Najdete zde luxusní hotely, luxusní restaurace, luxusní bary. Užijete si zde také spustu zábavy. Ovšem pokud nemáte hluboko do kapsy nezoufejte i vy si zde ukrojíte z tohoto krásného ostrova kousek. Ceny na pobřeží jsou vyšší než na jiných divočejších ostrovech.

Ostrov Mykonos, Řecko

Ostrov Mykonos, Řecko

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.