Nejhezčí místa Sardinie – TOP 6

Sardinie je známa jako božský ráj v srdci Středomoří. Už na první pohled je zřejmé, že hlavní turistickou atrakcí jsou krásné bílé písečné pláže, připomínající ty v karibiku a tyrkysově čisté moře. Druhý největší ostrov ve Středozemním moři ležící nedaleko Korsiky má celou řadu významných letovisek. My se dnes podíváme, jaká jsou nejhezčí místa Sardinie.

Cagliari

Hlavní město ostrova, patří zároveň mezi nejhezčí místo Sardinie. Toto 150 tisícové město leží na jižním pobřeží ostrova a svým návštěvníkům nabízí kombinaci nádherných pláží a městských památek. Vždyť zdejší osmi kilometrová pláž Poetto, patří mezi nejkrásnější městské pláže ve Středozemním moři a společně s pláží Marina Piccola poskytuje kompletní zázemí pro přímořskou dovolenou. Milovníci historie zase mohou vyrazit poznávat historickou čtvrť Castello s hradbami a strážními věžemi ze 13. století.

Alghero

Druhé nejhezčí místo Sardinie podle nás. Starověké město, které si během své existence vytrpělo své. Vystřídalo se tu několik armád, které tu zanechali významné stopy v historických památkách. Dnes je Alghero zejména synonymem kultury, stylových nákupů, dobrého jídla a pití i vodních sportů. Kvalitní místo pro strávení dovolené.

Olbia

Brána do vyhlášené oblasti Smaragdového pobřeží (Costa Smeralda) je město Olbia. Exkluzivní pláže s romantickými zákoutími a bílým pískem. Mimo to ve městě proběhla v posledních letech výstavba nových hotelů a Olbia je považováno za město budoucnosti. Nachází se zde funkční letiště i přístav a návštěvníci si mohou užít sluníčka na plážích s pozvolným vstupem do moře.

San Teodoro

Pokud hledáte město typické pro středomořskou dovolenou u písečné pláže je naším vítězem San Teodoro. Toto místo s nádhernou faunou i flórou má skvělé restaurace i koupání. Pozorovat tu můžete růžové plameňáky. Zkrátka ráj na zemi.

Villasimius

Poklidné pláže a rušný noční život. Takový kontrast nabízí Villasimius. Přes den se opalujete na nejkrásnějších plážích Sardinie, aby jste večer vyrazily do nočních klubů, kde zábava jede až do rána. Mimo sezónu je atmosféra klidnější, vhodná zejména pro rodiny s dětmi či seniory 55+. Město leží v blízkosti Cagliari, ideální pro výlety.

La Maddalena

Největší město největšího ostrova souostroví Maddalena. Zní to divoce že. Toto místo je známé pro své nádherné pláže a národní park. V okolí se nachází celá řada neobydlených ostrůvků na které se můžete dostat v pronajmutím člunu a zažít tak romantiku na opuštěném ostrově. Ostatně ostrov si chtěl ve své době podmanit i Napoleon. No kdo by nechtěl.

Je těžké vybrat nejhezčí místa Sardinie do jednoho článku. Existuje zde totiž minimálně dalších tucet exkluzivních míst, kam se vyplatí cestovat. Máte svého favorita? Kam nejraději jezdíte?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.