Nejdražší restaurace na světě

Restaurace

Jestliže patří mezi ty, pro které je jídlo vášní a peníze nehrají roli, rozhodně by vás neměla urazit nabídka nejdražších restaurací na světě. Návštěva takového restaurantu je skutečným zážitkem nejen díky precizně laděnému interiéru a lokalitě, ale především díky gurmánským pokrmům.

Ithaa – podvodní restaurace, Maledivy

Jednou z nejunikátnější, nejluxusnějších a nejdražších restaurací na světě je podvodní restaurant Ithaa v luxusním Hilton Resort and Spa na Maledivách. Jedná se první podvodní restauraci na světě založenou v roce 2005, nabízející neuvěřitelný zážitek, na který do konce života nezapomenete. Jen si představte jak si pochutnáváte na čerstvé rybí specialitě a okolo vás plavou žraloci, rejnoci a další mořští tvorové.

Návrh Ithaa vznikl dokonce až na Novém Zélandu. Restaurace se nachází 5 metrů pod povrchem mořské hladiny a výstavba stála 5 milionu dolarů. Pro vstupu do 14ti sedadlové restaurace musíte nejdříve zdolat točité schodiště s doškovou střechou na konci mola. Odhaduje se, že restaurace v podobných extrémních podmínkách bude využívána maximálně po 20 let, máte-li zájem si tento světový unikát vyzkoušet na vlastní kůži tak dlouho neváhejte.

Aragawa, Tokio

Malý steak house Aragawa v tokijské čtvrti Shinbashi bez problému zaujímá místo v žebříčku nejdražších restauracích světa. Zajímavostí je, že restaurace je před světem normálních smrtelníků téměř skryta. V dnešní době internetu a moderních technologií nemá restaurant Aragawa své vlastní internetové stránky a ani výzdoba není to, co by vás na první pohled zaujalo. Lidé sem chodí především na skvělé jídlo a specialitu melt-in-your-mouse Kobe Beef (speciálně upravený hovězí steak). Cena jídla tu pro 1 osobu začínají na 370 dolarech.

Alain Ducasse au Plaza Athenéé, Paříž

Jedna z nejlepších restaurací v Paříži, Alain Ducasse au Plaza Athenéé je místem, kam si bohatí lidé jezdí vychutnat ty nejchutnější dobroty na světě – kaviár, humry, raky, mořské brambory a další speciality, které tu vyváří Christophe Moret a Alain Ducasse. První z jmenovaných se může pyšnit 9ti získanými hvězdy Michelin ze třech restaurací.

Stejně jako celá Francie i pařížská restaurace Alain Ducasse au Plaza Athenéé je nádherně vyzdobená. Při vstupu vás upozorní svojí velikostí lustr s 10 000 lesklými krystaly ve tvaru kapky. Pozoruhodný je také vinný sklep nabízející neuvěřitelných 35 000 láhví. Mimo jiné jsou zde uschovány takové klenoty jako Cheval Blan, Margaux či Latour.Vstup do restaurace je povolen pouze ve společenském oblečení, pánové nezapomenout na kravatu, bez které vás do restaurantu Alain Ducasse au Plaza Athenéé nepustí.

Mara, New York

Jestli peníze nehrají roli, potom navštivte japonskou restauraci Mara v New Yorku. Založil ji v roce 2004 jistý Masa Takayama. V současné době je restaurace Mara mezi nejdražšmí restauracemi New Yorku. Restaurace se specializuje především na prezentaci a kvalitu použitých materiálů, vynikající dochucení pokrmů a za tyto služby si pochopitelně musíte řádně připlatit.

Drahé restaurace nás obklopují téměř v každé zemi. Mezi ty nejdražší se počítá také restaurace Solo Per Due v italské Umbrii, Eagle Ski Club ve švýcarském Gstaadu, French Laundry v kalifornské Napa Halley či Il Teatro v Macau.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.