Národní parky Kanárských ostrovů

Španělsko má celkem 10 národních parků a hned čtveřici můžeme nalézt na Kanárských ostrovech. Pojďme se společně podívat na skvostná místa. Nyní je totiž ideální období pro návštěvu Kanárských ostrovů a to především pro pěší a cyklistickou turistku.

Národní park Timanfaya – Lanzarote

Na jihozápadě ostrova Lanzarotte se nachází národní park Timanfaya. Ten byl stejně jako celý ostrov jmenován v roce 1993 památkou UNESCO. Národní park Timanfaya se rozkládá na ploše čítající 20 čtverečních kilometrů a obdivovat můžete především krajinu, která vznikla po sopečné činnosti.

Historie vzniku je neméně zajímavá. Hned 100 sopek během několika stovek let zcela zpustošili krajinu ostrova do nynější vulkanické podoby. Formovat se krajina začala kolem roku 1700 a roku 1968 byla oblast vyhlášena za národní park Timanfaya.

Zajímavostí je restaurace El Diablo, která připravuje pokrmy pomocí geotermálního tepla pocházejícího ze země. Poblíž restaurace je také nádherný panoramatický výhled na měsíční krajinu národního parku Timanfaya.

Národní park Teide – Tenerife

Na ploše 73 čtverečních kilometrů je možné spatři národní park Teide, jehož hlavní dominantou je stejnojmenná hora Teide, která je aktivní sopkou a také nejvyšší horou Španělska. Národní park byl v roce 2007 jmenován památkou organizace UNESCO.

Kolem celého parku vedou nejrůznější stezky, které je možné zdolat pěší turistikou nebo také autobusovými zájezdy. Chcete-li se vydat na vrchol hory Teide, kde je možné vidět 30 mil široký kráter aktivní sopky, musíte mít speciální povolení, jehož počet je každodenně omezen.

Národní park La Caldera de Taburiente – La Palma

Národní park La Caldera de Taburiente byl označen jako národní již v roce 1954. Zajímavý je především svým tvarem, který připomíná kráter. Jedná se ovšem o obloukovou horu. Dnes zde najdete především hustý borovicový les v jehož útrobách se skrývají ohrožené druhy rostlin a velké množství ptáků, které sem jezdí lidé pozorovat z celého světa. Do národního parku lze vstoupit pouze jako účastník organizovaného výletu nebo pouze s povolením úřadu Caldera.

Národní park Garajonay – La Gomera

V roce 1981 vyhlášen za národní park a v roce 1986 vyhlášen jako kulturní dědictví UNESCO. Téměř 3 čtvrtiny celkové plochy parku zakrývá les v jehož útrobách je velké množství stezek. Lidé jezdí obdivovat především velký skalní útvar, prameny a potoky, které zajišťují celoroční zeleň v oblasti parku.

Máte-li zájem o zájezdy do Španělska či na Kanárské ostrovy, podívejte se na nabídku last minute zájezdů přímo na našich stránkách v sekci Zájezdy Španělsko.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.