Maroko

Poušť

Maroko je země plná kontrastů. Vždyť si tu můžete zalyžovat na pohoří Atlas v minusových teplotách a o pár hodin později se můžete při čtyřicetistupňových teplotách procházet Saharskou pouští. Bláznivé ale výjimečné to je Marocké království. To se nachází na severozápadě Afriky a jejím hlavním městem je Rabat. Původními obyvateli Maroka jsou Berbeři.Nás ovšem zajímá možnost rekreace a výletů, na to je Maroko přímo stavěné. Mezi turisticky nejznámější a nejnavštěvovanější patří města Marakéš, Rabat, Casablanca, Fez a Tangier. Všechna jmenovaná města si totiž dodnes zachovávají původní Medinu, neboli historické centrum města tak jak ho bylo možné spatřit před stovkami let.

Mezi nedílnou součást Maroka patří pohoří Atlas a Rif. První jmenovaný je výhodným místem pro výlety. Díky stále neprobádanému pohoří lze totiž nalézt mnoho původních berberských vesnic, které vás pohostí svými kulinářskými pochoutkami a také vás rádi seznámí se svojí kulturou a zvyky. Mezi neméně oblíbené aktivity patří také poznávání fauny a flóry. Volně tu totiž můžete potkat zajímavá zvířata, mezi která patří berberské opice, motýli či skalní orli, dříve bylo dokonce možné v pohoří Atlas vidět berberské lvi, dnes jsou téměř vyhynutí a pár posledních kousků je možné vidět pouze v národním parku.

Ať tak či tak, Maroko je vhodné pro poznávání ale také pro rekreaci, krásné písečné pláže které jsou obehnány Atlantským oceánem jsou dnes moderním místem pro báječnou dovolenou. Moderní době přispěla k tomu, že i zde najdete spoustu barů, restaurací, bazénových hotelů, tenisových hřišť a dalších zábavných atrakcí. Mezi turisticky oblíbené lokality patří město Casablanca, které je zároveň šestým největším městem Afriky s více než 3,5 miliony obyvatel.

TIP: Dovolená Tunisko

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.