Letovisko Manavgat, Turecko

Vlajka Turecka

Město Manavgat je oblíbenou turistickou lokalitou regionu Antalya v Turecku. Nachází se na stejnojmenné řece Manavgat a jedná se o autentické turecké město, ještě stále v dosahu krásných pláží Středozemního moře, avšak se nejedná o klasické přímořské letovisko. Okolí Manavgatu je poseto zemědělskou půdou, krásnými vodopády, jeskyněmi a ohromujícími řekami.

Ve městě můžete navštívit řadu restaurací, ideální pro romantické večeře ve večerních hodinách. Najdete tu i spoustu nočních klubů, diskoték a barů. Stejně tak si můžete udělat výlet do pobřežních vesnic Kumkoy a Llika, které jsou noční zábavou proslulé.

Manavgat hostí pravidelně jednou týdně tradiční turecké trhy, které lákají návštěvníky i z dalekého okolí. Na trhu najdete různé druhy zboží, jako je bižutérie, koberce, kožené zboží či koření. Ideální místo pro nákup tradičních tureckých suvenýrů. Kromě trhu má Manavgat také kamenné obchody prodávající místní zboží.

Přestože se město Manavgat nachází ve vnitrozemí, stále existuje spousta pláží v okolí, ze kterých se můžete těšit. Velmi blízko se nachází populární letovisko Side s řadou krásných zátok. O něco dál se nachází dvojice nejznámějších destinací Alanya a Antalya, které stojí za celodenní návštěvu pro celou rodinu. Zvláště děti budou milovat zdejší vodní park Antalya Aquapark. Většina pláží nabízí zábavu a celou řadu vodních sportů pro celou rodinu.

Město Manavgat není typickou lokalitou pro trávení dovolené u moře, ale je to dobrá základna pro ty, kteří touží poznat blízké okolí. Typickým příkladem jsou vodopády Manavgat. Krásné svěží a zelení zastíněné restaurace s výhledy na vodopády poskytují skvělý den k odpočinku a relaxaci.

Pokud máte pocit, že je ve vás více energie, pak se vydejte na procházku do podhůří pohoří Taurus. Pro milovníky přírody ideální místo. Nejlepší čas pro procházky a turistiku je na jaře a počátkem podzimu, kdy teploty nedosahuji tak vysokých hodnot a město je mnohem tišší než v hlavní turistické sezóně.

Za historiií se vydejte do města Side, kde si prohlédnete starobylé ruiny. Pokračovat můžete například ke starobylým městům Perge, Fez či k úžasné měsíční krajině Cappadoccia, kde najdete města zabudovaná do skály s jeskyněmi.

Město Manavgat je ideální pro golfovou dovolenou, rafting, canoying, paragliding, jízdu na horském kole či pro tzv. jeed safari. V okolí existuje celá řada golfových hřišť světové třídy. Perfektní počasí a úžasné kulisy jsou ideálním místem pro golfovou dovolenou.

Městem protéká řeka Manavgat, která ústí do moře v Side. Můžete se tak v klidu vydat lodí až k ústí k moře. Lodní výlet probíhá v nádherné scenérii města a jeho blízkého okolí. Ze Side se poté ještě můžete vydat podél pobřeží ke skrytým zátokám, ideálním pro potápění a plavání v křišťálově čistém moři.

Pokud hledáte romantickou dovolenou, dobrodružství či ideální základu pro poznávací zájezdy do blízkého okolí Manavgat je pro vás nejlepším řešením.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.