Kapverdské ostrovy – recenze exotické dovolené v ráji

Představte si akry nedotčených pláží, které mohou hravě svoji krásou soupeřit s těmi karibskými. Úžasné živé sopečné krátery, půvabná stará koloniální města, křišťálově čisté a teplé tyrkysové vody hemžící se živoucími barvami podmořského života a to nemluvíme o příjemných klimatických podmínkách a pohostinnosti místních obyvatel. To je totiž přesně to, na co během dovolené na Kapverdských ostrovech narazíte.

Kde leží Kapverdské ostrovy?

Kapverdské ostrovy sestávají z krásných vulkanických ostrovů, z nichž každý má svá vlastní specifika, která stojí za poznání. Zajímavá vás kde leží Kapverdské ostrovy? Přeci v divočině Atlantského oceánu, přibližně 460 kilometrů od pobřeží Senegalu a cca 1000 kilometrů jihozápadně od Kanárských ostrovů. Celková plocha zahrnuje 4033 čtverečních kilometrů. Uspořádání ostrovů tvoří tvar „U“ a ještě v 15. století byli neobydlené. V současné době je hlavním jazykem ostrova portugalština a mísí se tu kontrasty evropské, africké a brazilské kultury, vyjádřené od jídla až po hudbu.

Santiago

Santiago, známý jako „úrodný ostrov“ je největší a nejlidnatější ostrov Kapverdských ostrovů, kde se nachází také hlavní město Kapverd – Praia. Ostrov je posetý banánovými plantážemi a svěžími lesy, turistům ovšem nabízí víc než jen cestu do Cidade Velha – starobylého hlavního města a první portugalské otrocké základny. Turisté se mohou zapojit do pěší turistiky – zdejší pohoří poskytuje 400 stop stoupání, ale také řadu adrenalinových a dobrodružných aktivit. Příkladem budiž safari v jeepu nebo nádherný výhled z vrcholů na africkou přírodu.

Ostrovy Sal a Boa Vista

Sal a Boavista jsou hlavní turistické ostrovy, které nabízejí nepřeberné množství turistických míst a aktivit. Boa Vista neboli často přezdívaný jako „útulný ostrov“ je nejvýchodnější a třetí největší ostrov Kapverdských ostrovů. Může se chlubit znamenitými bílým pískem pokrytými dlouhými plážemi a oslňujícími klikatými písečnými dunami. Jasně azurové moře a pestrobarevný podmořský život už je pouze třešničkou na dortu. Kromě želv na pláži můžete zahlédnout také velryby u ostrůvku Sal Rei. Ostrov byl objeven v roce 1480.

Pravděpodobně nejstarší ze všech Kapverdských ostrovů je ostrov Sal – plážové letovisko s dlouhými úseky bílých písečných pláží (Santa Maria je nejkrásnější pláží ostrova) a množstvím vodních sportů. Vynikající pověsti se potom těší u surfařů. Na severu ostrova je majestátné slané jezero ležící v kráteru věhlasné sopky, která nabízí úchvatný pohled na celé panorama ostrova. Ostrov je také rájem pro potápěče. Delfíni, želvy a mnoho druhů pestrobarevných ryb je jistě velkým lákadlem. Naopak pro milovníky nakupování je tu připravena řada obchůdků a trhů se suvenýry a tradičními výrobky místních obyvatel.

Ubytování a dovolená last minute Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy nabízí široký výběr ubytování roztroušených po celém souostroví obydlených ostrovů a ostrůvků, tak aby vyhovovalo všem typům turistů. Hosté zde naleznou vše – od mezinárodních hotelových řetězců po romantické boutique hotely přímo v prostředí ohromujících pláží až po jednoduché ubytování tzv. noclehy. Nicméně většina hotelů je umístěna na ostrovech Sal a Boavista.

Melia Tortuga Beach je jednou z nejlepších možností luxusního ubytování. Nachází se na úseku pláže Sal a zahrnuje celou řadu vil a apartmánů, všechny s vlastním bazénem a zahradami i ultramoderními vymoženostmi.

Zajímá vás Kapverdské ostrovy last minute dovolená? Navštivte stránky tadovolena.cz a prohlédněte si aktuálně vypsané termíny zájezdů do tohoto exotického ráje na zemi.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

1 odpověď to “Kapverdské ostrovy – recenze exotické dovolené v ráji”

  1. Jeseníky napsal:

    Osobně dávám přednost českým horám a pohořím. Jak se říká všude dobře, doma nejlépe. Letos jedeme do Jeseníku a strašně se na to už těším, nikam do zahraničí by se mi nechtělo.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.