Kam na dovolenou v dubnu

Benátky, Itálie

Duben je měsícem dovolených, kdy lze v některých letoviscích chytit brzká letní sluníčka. Dny jsou stále čím dál delší, Středomoří se pěkně otepluje a je skvělý čas na aktivní dovolenou. Někde lze dokonce v dubnu chytit i příjemné podmínky pro pozdní lyžování.

Kam na dovolenou v dubnu z části závisí také na datu velikonoc. Tento rok připadne velikonoční neděle na 8. dubna, v roce 2013 bude velikonoční neděle ještě dřív a to 31. března.

Dovolená u Středozemního moře v dubnu

U Středozemního moře můžete v dubnu očekávat příjemné teploty, dlouhé slunečné dny, nepříliš přeplněné lokality a radostné vítání prvních návštěvníků letní sezóny. Ovšem na koupání to ještě asi nebude, protože moře bývá v této části roku studené. Proto je Středomořská dovolená v dubnu spíše o poznávání, pěší či cyklistické turistice.

Ostrov Kréta nabízí vynikající výběr ubytování, včetně tradičních hotelů a stylových domků k pronájmu. Díky jižnější poloze si již v dubnu užijete příjemné klimatické podmínky. Duben je také skvělý čas pro to, abychom mohli být svědky pravoslavných velikonočních oslav. Pro rok 2012 připadají ortodoxní velikonoční svátky na 15. dubna.

Užívat si první sluníčko a příjemné denní teploty můžete v pronajatých vilách na Mallorce, v Katalánsku, na Sardínii nebo třeba na jihu Španělska. Nic nezlepší náladu více, než právě příjemné jarní sluníčko a čerstvý středomořský vzduch. Turecko nabízí v dubnu dobré počasí, ačkoliv není příliš horké, ale vhodné zejména pro aktivní poznávací turistiku za místní kulturou a historií.

Dovolená u Středozemního moře v dubnu není zatím ještě příliš o koupání, ale hráči golfu, milovníci pěší a cyklistické turistiky či turisté lačnící po poznávání si přijdou na své. Na klasické rekreační koupání si ještě musíme počkat.

Za koupáním do exotiky

Kdo se již nemůže koupání se v moři dočkat, musí vyrazit na exotickou dovolenou. Velikonoce jsou jedním z mimosezoního období v karibiku. Pořídit tak levnou dovolenou není vůbec problém. Oblíbené destinace Kuba či Dominikánská republika jsou dobrou volbou, stejně jako exotičtější malé karibské ostrůvky.

Téměř ideální podmínky panují v dubnu v Indickém oceánu což zahrnuje destinace jako Maledivy, Maucius či Seychely. Obzvláště potápění a šnorchlování v posledních jmenované destinaci je vynikající volbou.

Eurovíkendy v dubnu

Duben je skvělým měsícem pro poznávání památek v Evropě. Není horko a není zima, což je ideální pro návštěvu velkých měst. Benátky, Istanbul nebo třeba marocký Marrakech jsou úžasná města nabízející ohromující zážitky.

Nic rozhodně nezkazíte ani návštěvou ostatních kosmopolitních měst. Španělské klenoty Barcelona či Madrid, romantická Paříž či rozkvétající Amsterodam slibují nečekané zážitky a především pohodu ovlivněnou mimojiné svitem příjemného hřejivého slunce.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

2 odpovědí to “Kam na dovolenou v dubnu”

  1. admin napsal:

    Pár tipů kam na dovolenou v dubnu jsme připravily také na našem partnerském blogu http://www.dovolenaletni.cz/kam-na-dovolenou-v-dubnu-k-mori/

  2. anna napsal:

    Zájezdy i letenky někdy kupujeme přes http://zajezdy-dovolena.hyperinzerce.cz – jsou tam super slevy!

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.