Havajské ostrovy

Nádherné pláže na Jamajce s bílým pískem

Havajské ostrovy se nachází na 19 sopečných a korálových ostrovech. K Havajských ostrovům řadíme také 118 skal a útesů rozsetých kolem ostrovů v Tichém oceánu. Od roku 1959 jsou Havajské ostrovy jedním z jedním z federálních států Spojených států amerických. Hlavním městem je Honolulu. Ročně Havajské ostrovy navštíví na 7 milionu návštěvníků z celého světa.

Pro Evropu objevil Havajské ostrovy známý mořeplavec James Cook, kterému se nakonec Havaj stal osudným. Padl v boji o moc nad Havajskými ostrovy, které se mu nepodařilo ovládnout. To se nakonec podařilo až náčelníkovi Kamehamehovi.

Dovolená Havajské ostrovy

Chcete-li zažít báječnou dovolenou, krásné dlouhé písečné pláže, nádhernou přírodní scenérii, magické a dech beroucí útesy, skvělá místa k potápění a výtečné podmínky k surfování, potom jsou Havajské ostrovy jako stvořené právě pro vás. Ne nadarmo se totiž říká, že někdo má Havaj, tedy naprostý klid, odpočinek bez starostí a stresu. Přesně tak si totiž budete připadat na jednom z 6ti hlavních turisty oblíbených ostrovů, Hawaii – největší z ostrovů, tzv. Big Island, Maui, Kauai, Oahu, Molokai a Lanai. Další dva ostrovy jsou buď neobydleny: Kahoolawe nebo jsou tak malé, že zde žijí pouze původní místní obyvatelé bez jakýchkoliv moderních životních nutností (Niihau).

Havajské ostrovy – pravá Polynésie

Havajské ostrovy se stali oblíbenou prázdninovou destinací především pro jejich výborné podmínky. I přesto, že zde spadne více srážek, jedná se pouze o několika minutové přeháňky. Po pár minutách již znovu svítí a hřeje příjemné sluníčko dopadající na vody azurového oceánu.

Mimo plážových turistů najdeme na Havajských ostrovech také turisty poznávající dobrodružství místní krajiny. Nachází se zde několika národních parků, které jsou protkány stezkami různých obtížností. Pozorovat tak můžete nejen vzácná zvířata a rostliny, které se vyskytují pouze v daném místě, ale také nádherné přírodní úkazy při kterých vám padá brada k zemi.

Honolulu – přístav Pearl Harbor

Mnoho turistů si při návštěvě Havajských ostrovů nenechá ujít hlavní město Honolulu a především z historie známý přístav Pearl Harbor, kde najdeme památník připomínající události ze 7. prosince roku 1941, kdy zaútočilo na USA Japonsko.

Dovolená Havajské ostrovy

Hlavním zdrojem příjmů pro Havajské ostrovy je turistický ruch i proto zde jsou téměř všechny služby podřízený právě tomuto zdroji. Čekejte nádherné resorty, báječné koktejly z čerstvého ovoce, písečné pláže a všudy přítomnou pohostinnost místních lidí. Havaj je zkrátka havaj a pokud máte chuť vycestovat, není nic jednoduššího než navštívit tento ráj sídlící cca 3800 km od pobřeží USA.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.