Dovolená v Bulharsku – vyplatí se?

Bulharsko

Dovolené v zahraničí a zájezdy k moři za poslední rok výrazně podražily. Podvědomě máme zafixované dvě turistické destinace, které v minulosti patřily mezi ty levnější. Je to Chorvatsko a Bulharsko. Je tomu tak ale i dnes? Vyplatí se nám v dnešní době dovolená v Bulharsku nebo jsou cenově výhodnější jiné země?

Dovolená v Bulharsku patří k zemím, které bývaly, ale stále ještě jsou pro Čechy relativně levné a to platí nejen o ceně zájezdu, ale také o místních cenách v obchodech. Obecně platí, že když jedete na dovolenou na pobřeží, ceny jsou tu vyšší, než ve vnitrozemí a každý rok se zvyšují.

Bulharsko může turistům nabídnout nádhernou krajinu a velice dlouhé a široké pláže, které se táhnou po většině pobřeží. Ještě před nějakými dvaceti lety nebylo Bulharsko turisticky příliš oblíbené, takže bývalo nesmírně levné, ale zato také nepřipravené pro návštěvníky z ciziny. V současné době jsou sice služby v turistických oblastech výrazně lepší, staví se hotely a úroveň vzrůstá. Přesto se ještě do Bulharska nedostaly určité standardy, které jsou zcela samozřejmé pro jiná letoviska, jako je například Španělsko nebo Itálie. Jde zejména o úroveň hotelů. Bulharsko stále patří mezi nejlevnější destinace, čemuž také odpovídá úroveň.

Dá se říci, že tvoří společně s Tuniskem, Tureckem a Chorvatskem čtverec nejlacinějších možností na přímořskou dovolenou. Bulharsko je ale oproti některým svým konkurentům ve výhodě množstvím svěží zeleně, kterou lze najít všude a to i u pobřeží, kde také roste bujná zeená vegetace, na rozdíl například od Řecka nebo jiných středomořských států, kde jsou nízko položená místa u moře vcelku dosti vyprahlá.

Do Bulharska se navíc od nás můžete snadno dostat i autem nebo autobusem, za větší komfort pak samozřejmě platí letadlo, které ale není tak drahé, jako do jiných míst, poněvadž Bulharsko je od nás poměrně blízko.

Pokud si ještě navíc zaplatíte last minute Bulharsko letecky, můžete se dostat i k velice sympatickým deseti tisícům za týdenní dovolenou, se stravou a letenkami.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

1 odpověď to “Dovolená v Bulharsku – vyplatí se?”

  1. Martin napsal:

    Co se týče cen v Bulharsku, tak je opravdu výrazný rozdíl v cenách mezi top letoviskama, například slunečné pobřeží, nebo mimo ně. jedná i o desítky procent. Takže mimo letoviska je v Bulharsku opravdu levně.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.