Dovolená Thassos, Řecko

Egejské moře je doslova poseto řeckými ostrovy a jako malá zelená perla se mezi nimi vyjímá ostrov Thassos. Na délku má pouhých 24 km a na šířku 19 km, což mu ale neubírá na atraktivitě a turisté z celého světa tento ostrov milují. Podél pobřeží se vine silnice, po které se dostanete do každého koutu ostrova a můžete tak prozkoumat všechny jeho krásy. Dovolená na Thassosu v Řecku splní všechna vaše očekávání, s nimiž budete na ostrov odjíždět!

Co říkají ti, kdo již Thassos navštívili?

Dovolená s dětmi

Pro děti je ostrov ideálním místem. Na jihu se rozprostírají nádherné pláže s jemným pískem, na nichž děti mohou stavět hrady a cachtat se v mělkém a teplém moři. V blízkosti pláží nechybí sociální zázemí, stánky s občerstvením a restaurace, takže dítka nezůstanou nikdy o hladu. Na celém ostrově je bezpečno a můžete si tak užívat večerní procházky po letoviscích s kornoutem zmrzliny v ruce.

Dovolená pro páry

Pokud hledáte jako já ostrov pro strávení romantické dovolené, je Thassos tím pravým místem. Se svým manželem jsme si darovali ke dvacátému výročí zájezd na Thassos a nikdy jsme tohoto výběru nelitovali. Prožili jsme nezapomenutelné chvíle v malebných zátokách a povídali si až do hluboké noci v typických řeckých tavernách nad talířem rybích specialit. Doporučujeme zejména ochutnávku místního vína a večerní procházky po hlavním městě.

Co stojí na Thassosu za návštěvu?

Přírodní krásy Thassosu vás chytnou za srdce a už nepustí. Objevte v horské oblasti zapomenuté vesničky, projděte se pod nejvyšším vrcholem Mount Ypsarion a zrelaxujte se v olivových a piniových hájích. Zavítejte do nejstarší vesničky na ostrově Theologos a udělejte si zastávku u nedalekých vodopádů. Pokoru pocítíte v klášteru Archangelou, kde je v obraze Michaela Archanděla údajně ukryt kousek dřeva z Kristova kříže.

Za návštěvu dále stojí stejnojmenné hlavní město v severní části ostrova, kde se můžete procházet po místní promenádě, sednout si na dobré jídlo a pití do taveren, restaurací a barů a utratit své peníze v obchůdcích se suvenýry. Milovníci památek si mohou prohlédnout vykopávky tržiště, zamířit do archeologického muzea nebo zhlédnout dobové drama v historickém divadle.

Koupání a pláže

U druhého největšího letoviska ostrova Limenaria se nachází hned několik pláží s pestrou paletou vodních sportů a se stánky s občerstvením. Nejznámější je dlouhá písečná pláž Trypiti a za nejkrásnější pláž je považována Paradise beach s bílým pískem, azurově modrou vodou a zelenými horami v pozadí. Tato pláž se pozvolna svažuje do moře a naskýtá se vám z ní úchvatný výhled na protilehlý soukromý zelený ostrůvek s domem jeho majitele.

Zábava a sport

Spoustu zábavy naleznete nejen v hlavním městě, ale i v letovisku Limenaria s velkou škálou obchodů, taveren, barů a diskoték. Za městečkem Pefkari směrem do hor láká zejména mládež diskotéka „Club Bolero“. Na Thassosu jsou také populární vodní sporty, jako je jízda s padákem za člunem, jízda na gumovém banánu nebo jízda na vodním skútru.

Levné ubytování Thassos – hotely, apartmány

Na dovolené na Thassosu v Řecku najdete zázemí v hotelech, rodinných apartmánech, studiích pro více osob a levných rekreačních domech. Ubytovací kapacity obklopuje krásná příroda a stojí v dosahu větších pláží.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.