Dovolená na ostrově Gran Canaria

Pláž Itálie

Gran Canaria je ostrov, který vítá turisty 12 měsíců v roce a to obzvláště díky svým idylickým letním teplotám a teplým slunečným dnům v zimě. Nehledě na to, že tento malebný ostrov má všechny ingredience pro perfektní dovolenou u moře. Křišťálově čisté tyrkysové vody, úseky zlatavých pláží, rozmanitou přírodní krásu, vynikající kuchyni a místní vína a široký výběr přímořských středisek s živoucí atmosférou středomořské lokality.

Třetí největší a nejlidnatější ostrov Kanárských ostrovů má ideální polohu mimo africké pobřeží v Atlantském oceánu mezi ostrovy Tenerife a Fuerteventura. Gran Canaria nabízí nekonečné možnosti koupání, opalování a vodních sportů, společně s tradičními restauracemi a skvěle prosperujícím nočním životem. Gran Canaria potěší i milovníky historie. Některé části byli vyhlášeny památkovou rezervací UNESCO a to není žádné překvapení s ohledem na krásu, kterou ostrov nabízí.

Nejkrásnější pláže

Gran Canaria nabízí 230 kilometrů pobřeží a některé z nejkrásnějších pláží Evropy. Největší a komerčně nejoblíbenější pláže Gran Canaria jsou Maspalomas, Playa del Inglés, Amadores, Puerto Rico, San Agustin a Mogan Taurito. Na všech jmenovaných plážích se nachází velké množství zábavy, vodních sportů, barů a taveren.

Pláže jsou často lemovány elegantními hotely (bungalovy) a restauracemi pod širým nebem. Maspalomas je legendární pláž, známá pro svoji zvlněnou písečnou krajinu vytvářející duny jako by byla ofukovány větry ze Sahary. Je to ideální útočiště pro rodiny s dětmi a to jak na zemském povrchu tak ve vodě.

Nejznámějšími letovisky pláže Maspalomas jsou Aguila, Las Burras, San Augustin a Playa del Inglés. Vše ultramoderní letoviska s vybavením, které osloví i ty nejnáročnější turisty.

Maspalomas je také oblíbené místo pro nudisty, takže při procházkách mějte na paměti, že potkat nahého člověka nemusí být až tak těžké.

Největší letoviskem ostrova Gran Canaria je Playa del Ingles, skvělé místo pro dovolenou u moře. Spousta akcí, velkolepé kulisy a řada zábavných atrakcí čekají nejen pro rodiny s dětmi ale i páry a jednotlivce. Playa del Ingles je spojena s plážemi Maspalomas a San Agustín nádhernou promenádou vytvářející romantickou kulisu přímořského letoviska. Kousek od pláže, více do vnitrozemí, návštěvníci najdou některá z nejlepších atrakcí ostrova – vodní park Aqualand, Palmitos park a Mundo Aborigen.

Oblíbené aktivity na Gran Canaria

Paleta sportů a aktivit na ostrově Gran Canaria je opravdu velmi široká spojena s jemnostní ostrova a subtropickým klimatem. Žádné extrémní teploty umožňují vykonávat prakticky veškeré venkovní aktivity na které si vzpomenete – plachtění, rybolov, potápění, paragliding, Nordic Walking, turistiku, cyklistiku, horolezectví, jízdu na koních, tenis a ještě mnohem víc. Společně s množství sportovních aktivit se Gran Canaria může pochlubit také celou řadou kulturních a společenských akcí po celý rok, včetně mezinárodních festivalů hudby, tance, divadla i filmu.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.