Chorvatská NEJ #2/ Nejslunnější místo v Chorvatsku – ostrov Hvar

Západ slunce na ostrově Hvar v Chorvatsku

Chorvatský ostrov Hvar často prohlašuje, že je nejslunnějším dalmatským ostrovem. Něco na tom jistě bude, protože je dokázáno, že zde slunce svítí až 2715 hodin ročně. Vůně rozmarýnu a levandule, pobřeží porostlé borovicovými háji a neuvěřitelné kulturní bohatství prozrazuje, proč je město Hvar ihned po Dubrovniku nejoblíbenější destinací v Chorvatsku.

Středověké městečko Hvar leží mezi borovicemi porostlými svahy a azurovým pobřežím Jadranského moře. Hlavní ulicí města je široká promenáda, která se táhne podél pobřeží a která zároveň nabízí všechny historické skvosty tohoto města. Zde se také nachází nejdražší ubytování Hvaru. Méně cenově náročné ubytování potom najdeme na severozápadě od centra města.

Ostrov Hvar je oblíbeným místem mnoha celebrit. Né nadarmo se této lokalitě přezdívá chorvatské St. Tropéz. Možná právě vy potkáte některou z celebrit na nejoblíbenější pláži Hvaru Paklina, kam dennodenně dopravují lodní taxi desítky turistů. Na ostrově Hvar lze také nalézt oblíbené a věhlasné nudistické pláže.

Večerní párty na Hvaru

Ačkoliv je Hvar město středověké svými službami a nabídkou zábavy se řadí mezi ty moderní. Večer totiž začíná město ožívat a davy lidí se hrnou na procházku po hlavní promenádě podél moře. Vyhlášený je café klub Carpe Diem, kde se konají večírky a párty přímo na pláži. Představte si tu nádheru. Popíjíte koktejl z čerstvého ovoce, společně s vámi se na pláži baví další desítky lidí, prostě naprostá pohoda a zasloužený relax pro všechny.

Ubytování Hvar

Jak jsem již uvedl v článku, cena ubytování na Hvaru je díky oblíbenosti této lokality vyšší. Lidmi doporučované je 40ti pokojové ubytování v hotelu Podstine. Ten se nachází trochu skryt od všeho shonu hlavní promenády v soukromé malebné zátoce. Podle hodnocení cestovatelů, kteří tento hotel navštívili na vás čeká příjemné, klidné ubytování s vstřícným personálem, který je připraven splnit vám veškeré přání. Doporučujeme se také podívat na nabídku dovolená Chorvatsko na našich stránkách, kde si můžete vybrat dovolenou přesně dle vašeho přání.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.