Chorvatská NEJ #1/ Nejlepší jídlo a víno – ostrov VIS

Pohled z pobřeží Primoštenu

Chorvatsko, země s více jak 1000 ostrovy může svým návštěvníkům nabídnout širokou paletu svého NEJ. Od nudistických pláží, míst ke šnorchlování a potápění, Robinsonských ostrovů až po téměř nedotčenou divokou krajinu. Podíváme se, která místa jsou nejoblíbenější v Chorvatsku, kde se nejlépe najíte a kde naopak zažijete nikdy nekončící párty. To je Chorvatsko, země, která vám nabídne mnoho NEJ.

Připravily jsme pro vás několikadílný seriál, týkající se těch nejlepších míst Chorvatska.

Nejlepší místní jídlo a víno v Chorvatsku – Ostrov VIS

Ostrov Vis je jedním z nejatraktivnějších míst v Chorvatsku. Kromě zachovalé přírodní krásy, skalnatých břehů, zátok, jeskyní a písečných pláží může nabídnout něco, co ocení především milovníci dobrého jídla a vína. Vyhlášené je především bílé víno Vugava a červené víno Plavac.

Pokud navštívíte ostrov Vis, rozhodně se vydejte navštívit restauraci Villa Kalliopa, která se nachází na nejromantičtějším místě ostrova Vis a to v palácovém komplexu Garibaldi ze 16. století. Zde si můžete pochutnat na čerstvých rybách obklopeni nádhernou zahradou lemovanou palmami.

Ubytování ostrov Vis

Ubytováni na ostrově Vis doporučují ostatní cestovatelé v hotelu Paula se 35 lůžky. Malý rodinný hotel se nachází ve starém centru města zvaném Vis Kut, což jistě oceníte pokud chcete mít z vaší dovolené plnohodnotný zážitek. Přesně naproti hotelu se nachází muzeum Issa.

Tip pro vás

Ostrov Vis není jen NEJ destinací Chorvatska, kde si můžete užít báječné jídlo a víno, ale na své si přijdou také milovníci potápění. Podél pobřeží je totiž možné obdivovat desítky druhů ryb a také slavný italský vrak lodi, která se zde potopila roku 1866. Chcete-li si udělat malý výlet využijte nabídky některé z místních kanceláří a vyrazte na celodenní potápěčský výlet.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.