Alanya / Turecko – levná dovolená u moře

Alanya Turecko

Alanya / Turecko se nachází v zálivu Alanya na pobřeží Středozemního moře v Turecku. Již před více než 800 lety si toto místo oblíbily Seljuk Turci a měli rozhodně proč. Moře je zde krásně teplé a příjemně čisté, pláže se zlatavým povrchem se táhnou kilometry daleko a město je protkáno zajímavou historií. Vypadá to, že Alanya / Turecko je vhodným letoviskema také výbornou alternativou Egypta. Nabídku aktuálních zájezdů naleznete na konci tohoto článku.

Většina turistických hotelů je vystavěna v jižní části města Alanya. Z památek a zajímavých přírodních úkazů bychom si neměli nechat ujít přístav, jeskyni Damlatas či hrad Alanya. V blízkosti Alanye se nachází také borovicemi porostlé pohoří Taurus. Stačí vám půl hodiny jízdy autem a už si můžete vychutnávat nádherný výhled na celé město a jeho okolí.

Nakupování Alanya / Turecko

V Alanya / Turecko najdete řadu obchodů. Stejně jako v ostaních podobných zemích i zde počítejte s tím, že o ceně je nutné smlouvat. Obalte se trpělivostí a ta vám může být vrácena až v podobě poloviční ceny za nakoupené zboží. V Alanya / Turecko najdeme klenotnictví, suvenýry a také dobře zásobený místní trh. Hodně turistů si vozí z této destinace na památku vodní dýmky.

Alanya / Turecko je také výbornou zastávkou pro gurmány. Vynikající tradiční osmanské dušené maso, kebab či mezza talíř jsou přímo lahůdkou. Porovnat můžete také české a turecké pivo Efes, které je v těchto končinách velice oblíbené, ale pozor jeho cena se může v nočních klubech vyšplhat až na 4,5 €. Stejně jako u zboží i s potravinami lze s pouličními prodejci smlouvat. Nedoporučuje se ovšem smlouvat v restauracích a prodejnách s potravinami.

Aktivity a noční život Alanya / Turecko

Noční život v Alanya / Turecko je zaměřen spíše na přístav. Ovšem i zde zavírají noční kluby relativně brzy. Pokud chcete „pařit“ až do rána, potom využijte zdarma kyvadlovou lodní dopravu do klubu Auditorium. Dalšími vyhlášenými kluby jsou Robin Hood či Bistro Bellman. Na ostatních místech v Antalya / Turecko je možné také shlédnout tradiční tureckou zábavu jako břišní tance či polykače ohňů.

Vyznavači památek jistě zaujma středověký hrad Alanya, pozůstatky turecké vesnice Seljuk. Ve městě či jeho blízkosti je mimo koupání a opalování také golfové hřiště, vodní park, rafting, bungee jumping. Vynikající jsou také podmínky pro potápění, jízdu na horském kole, rafting na řece Alara či vyjížďky lodí zaměřené na zajímavé lokality okolí Alanya / Turecko.

Hotely Alanya, Turecko

V nabídce cestovních kanceláří naleznete několik stovek hotelů v Alanya, Turecko. Ubytování seženete od levnějších dvou hvězdičkových hotelů až po luxusní all inclusive 5ti hvězdičkové hotely.

Zájezdy Alanya, Turecko

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.