8 oblíbených turistických atrakcí Řecka

Ostrov Mykonos, Řecko

Řecko je bezpochyby jednou z nejoblíbenějších turistických destinací Evropy. Více než 60 obydlených ostrovů, historické památky sahající až 4000 let zpět do historie, idylické pláže a tradiční řecká architektura slibují fascinující zážitky. Navzdory dluhové krizi, která je předmětem každodenních zpráv je Řecko stále destinací, kam i letos pojedou desítky tisíc Čechů. Pojďme se společně podívat na oblíbené turistické atrakce.

Mount Athos

Hora a poloostrov Mount Athos se nachází v severním Řecku a je nejvýchodnější „nohou“ poloostrova Chalkidiky. Čím je tak významný? Je domovem 1400 mnichů a podle dostupných zdrojů je návštěva kláštera na hoře Mount Athos přísně kontrolována. Některé zdroje uvádí dokonce možný vstup pouze mužům.

Mystras

Turistická atrakce Mystras se nachází v blízkosti staré Sparty a mezi 14. a 15. stoletím sloužil Mystras jako kapitál Peloponnesusu. V současné době se zde nachází středověká zřícenina, která je významnou historickou památkou.

Lindos

Lindos je středověká vesnice na ostrově Rhodos, která se skládá ze sítě dlážděných ulic uprostřed bílých domů. Nad městem se tyčí Akropole Lindos s překrásným výhledem na okolní pláže a pobřeží. Pláž Lindos a pláž Sv. Pavla jsou jen kousek od centra města.

Samaria Gorge

Soutěska Samaria je lákadlem zejména pro milovníky přírody. Tato 16 kilometrů dlouhá soutěska se nachází v jihozápadní Krétě. Chůze v kaňonu je velice populárním turistickou atrakcí, který každoročně využije na čtvrt milionu turistů. Trek trvá 4 – 7 hodin dle obtížnosti terénu a prochází se lesy starých cypřišů a borovic až k Agia Roumeli.

Myrtos beach

V severozápadní části Kefalonie se nachází úchvatná pláž Myrtos s proslulým azurově modrým mořem. Modré a tyrkysově barvy ostře kontrastují s bílým jemným pískem a hladkými mramorovými oblázky. Strmé hory a vysoké útesy kolem pláže naopak dodávají celé atmosféře tu pravou dávku romantiky. Z těchto důvodu byla již dříve pláž Myrtos vyhlášena mezi 12ti nejkrásnějšími plážemi Řecka.

Divadlo Delphi

Znovu něco pro milovníky staré řecké historie. Divadlo Delphi bylo ve své době nejdůležitějším místem řeckého náboženství, domovem pro svatyni a věštce Apolla. Antické divadlo Delphi je výjimečné svoji polohou na kopci, což dává divákům možnost shlédnout celé údolí včetně svatyně a velkolepé krajiny. Postaven byl ve 4. století a jeho kapacita byla až 5000 diváků. Dnes je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí Řecka.

Meteora

Unikátní sbírka 6ti klášterů nacházející se na vrcholku skalních pilířů Meteora. První z klášterů byl založen ve 14. století. Přístup do klášterů je značně omezen a vyžaduje buď dlouhé žebříky nebo velké sítě sloužící k přepravě zboží, jídla a vody nahoru a dolů. Nachází se ve vnitrozemí Řecka.

Mykonos

Řecký ostrov Mykonos patří mezi nejlepší turistické atrakce v Řecku. Mykonos Town (Chora) je centrum města, které tvoří bludiště úzkých uliček a bílých domů. Místo je známé také pro své písečné pláže, rozmanitý a intenzivní noční život o čemž svědčí velké množství barů a restaurací.

Ostrov Mykonos, Řecko

Ostrov Mykonos, Řecko

Jaké jsou vaše oblíbené turistické atrakce Řecka?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.