5 nejkrásnějších pláží na Kypru

Pláž v Hurghadě

Každý má zcela jinou představu o tom, jak má vypadat dokonalá pláž. Ovšem ty nejkrásnější dokáže ocenit každý. Kyprpláže různé – od písečných, oblázkových až po kombinaci obou povrchů. Východní pobřeží Kypru je převážně písečné se spoustou vodních sportů, restaurací, barů a hotelů. Pláže na západě a severu naopak spíše inklinují ke klidu a čistotě nejen samotných pláží, ale i moře. Důvodem je i oblázkový povrch. Dnes se podíváme na nejkrásnější pláže Kypru, dle našeho názoru.

Pissouri Bay

Záliv Pissouri Bay leží mezi Limassolem a Paphosem na jižním pobřeží ostrova. Dva kilometry dlouhá zátoka nabízí jak písečné, tak oblázkové pláže s širokou nabídkou vodních sportů pro vaše pobavení. Na rozdíl od jiných pláží na Kypru, Pissouri Bay nabízí ještě stále uvolněnou kyperskou atmosféru. Je to čisté a bezpečné místo s několika tradičními tavernami, kde si můžete vychutnat kyperské speciality.

Columbia Beach Resort je zasazen do krásných útesů a může se pochlubit nádherným výhledem na moře. Poblíž vesnice Pissouri najdete zachovalý charakter Kypru s tavernami, obchody, restauracemi a bary. Oblast je známa pro pěstování vinných hroznů.

Nissi Beach

Nissi Beach se nachází v oblasti Ayia Napa a poskytuje atraktivní pláž s bílým pískem a mělkou tyrkysově modrou vodou. Na rozdíl od Pissouri Bay, Nissi Beach je živé letovisko s řadou barů a restaurací vyhrávající hudbu až do večerních hodin. Zejména atraktivní je promenáda podél pláže, široká nabídka vodních sportů, ale třeba také adrenalinový bungee jumping.

Fig Tree Bay

Fig Tree Bay se nachází v oblasti Protaras na východním pobřeží Kypru. Pláž je ideální pro rodiny s dětmi. Nabízí zlatavý písek, slunečníky a bezpečné koupání. Je to bezesporu jedna z nejkrásnějších pláží na Kypru, častým problémem je ovšem volné ubytování v době sezony. Několik hotelů a apartmánů ovšem za tu snahu rozhodně stojí.

Lara Bay

Lara Bay na poloostrově Akamas je pláž složena ze zlatavého písku a skal umístěných v členitém prostoru Kypru, kde zelené želvy ještě stále plodí a kladou vajíčka. Pro přístup k této divoké pláži potřebujete Jeep 4×4, ale vidět tuto odlehlou divokou krajinu na vlastní oči je fantastický zážitek. Slunečníky a hotely na pláži budete hledat marně, Lara Bay je vzdálená opuštěná pláž, ideální místo pokud se chcete na chvíli dostat pryč od všeho shonu.

Coral Bay

Pro turisty ubytované v oblasti Paphos je nejkrásnější pláží Coral Bay ve tvaru podkovy. Tvořena zlatým pískem je ideálním útočištěm milovníků opalování.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.