3 tipy, jak si maximálně užít dovolenou v Chorvatsku

Pláž v Primoštenu, Chorvatsko

Chorvatsko je velmi krásná země, která láká turisty mnoha poklady. Není vůbec divu, že sem každý rok míří statisíce Čechů. Pojďme se podívat na tři tipy, jak si co nejvíce pobyt v této jižanské zemi vychutnat. Dovolená u moře tak může jedinečným zážitkem, na který budete vzpomínat ještě dlouhou dobu.

Objevujte nová místa!

Dovolená Chrovatsko 2013 se nese ve znamení okouzlující krajiny a hlavně nádherných pláží. Můžete vsadit na klasiku, například pláž Punta Rata nebo Rajská pláž na ostrově Rab. Chorvatsko ale nabízí i spoustu jiných přírodních klenotů, turisty dosud neobjevených. Stačí jen sledovat nenápadné cedule podél cest. Uvidíte, že když budete dostatečně pozorní, zajisté svůj kousek nebe na zemi také objevíte.

Jeďte mimo sezónu

Vyplatí se vyrazit na pobřeží Jadranu mimo hlavní sezónu? Vyhnete se tak kolonám na dálnicím a přeplněným plážím. Během června a září je teplo a i moře je vhodné ke koupání. Hlavně však bude vše levnější – až o polovinu. Pokud využijete takzvané last minute zájezdy, ušetříte tisíce korun. Právě díky last minute do Chorvatska si můžete dopřát jedinečnou dovolenou za velmi příjemnou cenu.

Co za suvenýry?

Jakmile se vrátíte z pobytu v Chorvatsku, první otázka vašich příbuzných bude, co jste jim přivezli. Při výběru vhodných dárků pamatujte, že alkoholem nikdy nic nezkazíte. Na Jadranu pořídíte výborná vína, delikátní je například Prošek, nebo pálenky z ovocných plodů. Určitě se také hodí různé druhy medů či olivový olej. A nezapomeňte na chorvatské národní jídlo – sušenou šunku.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.