15 nejnavštěvovanějších atrakcí roku 2009

Velká Čínská zeď

Po celém světě jezdí turisté především tam, kde je možné něco vidět či něco neobvyklého zažít. Jezdí tam, kde leží něco co neuvidí ve své rodné zemi. Pojďme se podívat na 20 nejnavštěvovanějších turistických destinací a atrakcí v roce 2009 podle průzkumů. Přední místa z Evropských zemí zaujímá především Francie, která má opravdu co nabídnout a spousta turistů míří právě tam. Nejvíce navštěvované atrakce jsou ovšem v Severní Americe. Ta si připsala hned první 3 nejnavštěvovanější atrakce na světě + spousty dalších v TOP 15 i v rozšířenějším seznamu TOP 50.

15. místo / Museum du Louvre, Paříž, Francie

Ročně jej navštíví 7,5 milionu turistů z celého světa.Jedno z nejznámějších museií na světě.

14. místo / Bazilika du Sacré-Coeur de Montmartre, Paříž, Francie

Ročně jej navštíví 8 milionů turistů.

13. místo / Universal Studios, Osaka, Japonsko

Po celém světě jsou tři parky Universal Studios. To v Japonsku patří mezi nejnavštěvovanější ze všech tří. Ročně jej podle průzkumů navštíví 8,5 milionu lidí.

12. místo / The Great Smoky Mountain National Park, Tennessee/North Carolina

Do první patnácky se dostal i tento nádherný národní park, který leží v blízkosti Grand Canyonu. Ročně jej má navštívit až 9,2 milionu lidí.

11. místo / Velká čínská zeď, Čína

Jeden z divů světa, který je vidět až z vesmíru. To je táhnoucí se Velká Čínská zeď, kterou ročně navštíví 10 milionů turistů z celého světa. Je 4163 km dlouhá a byla vystavěna proto, aby chránila čínský lid před nájezdy kmenů.

Velká Čínská zeď

Velká Čínská zeď

10. místo / Disneyland Paříž, Marne-La-Vallee, Francie

Druhá nejnavštěvovanější atrakce ve Francii, to je Disneyland. Ročně jej navštíví 10,6 milionu lidí a přezdívá se jí taky Evropský disneyland.

9. místo / Notre Dame de Paris, Paříž, Francie

Jak je vidět Francie patří mezi top navštěvované destinace. TOP 1 ve Francii zaujímá gotická katedrála Notre Dame. Ročně se může těšit z návštěvy 12 milionů turistů.

8. místo / Tokyo Disneyland, Tokyo, Japonsko

Disneylandy po celém světě sbírají skvělé ocenění jako nejnavštěvovanější destinace. Ten v Japonsku se těší návštěvnosti 12,9 milionů lidí. K Disneylandu je připojen také Disneysea, tedy mořský svět. Japonský Disneyland byl otevřen již v roce 1983.

7. místo / Fisherman’s Wharf/Golden Gate National Recreation Area, San Francisco, Kalifornie

Možná to někomu přijde divné co, že se to umístilo na 7. místě. Je to známý most v San Franciscu a přilehlý park, který dle průzkumu navštíví 13 milionů lidí. Je to nejnavštěvovanější atrakce v San Franciscu, které ročně navštíví 14,6 milionů lidí.

6. místo / Niagárské vodopády, New York a Ontario

Roční návštěvnost 14 milionů lidí. Nejsou tyto vodápady sice největší na světě, ale pro jejich polohu, možnost plout lodí přímo pod ně, romantickou atmosféru a krásné prostředí, dostaly se Niagárské vodopády na 6. místo žebříčku.

Niagárské vodopády

Niagárské vodopády

5. místo / Disneyland Anaheim, Anaheim, Kalifornie

Další z Disneylandů. Byl otevřen v roce 1955 a ročně jej navštíví neuvěřitelných 14,7 milionu lidí. Přesto, že není největším z Disneylandu (ten leží na Floridě) patří jeho návštěvnost k opravdu uctyhodnému číslu.

4. místo / Trafalgar Square, Londýn, Anglie

Bramborová medaile a 4. místo, to je také konečně Evropský kontinent a Trafalgar Square. Socha uprosřed náměstí byla vytvořena na počest Lorda Nelsona. Dnes patří mezi hlavní kulturní místa, kde se konají shromáždění všeho druhu. Návštěvnost 15 milionu lidí ročně.

3. místo / Disneyland Florida, jezero Buena Vista, Florida, USA

Nejnavštěvovanější a největší z trojice Disneylandů. Otevřeno v roce 1971. Přezdívá se mu jako Magický svět a není divu. Návštěvnost 16,6 milionu turistů.

Disneyland, Florida

Disneyland, Florida

2. místo / National Mall, Memorial Parks, Washington, D.C., USA

Stříbrná pozice a s přehledem uhájené druhé místo. Národní památník ve Washingtonu navštíví údajně až 25 milionu lidí.

1. místo / Times Square, New York, USA

Nejnavštěvovanější turistická destinace na světě, to je ulice Times Square v New Yorku. Roční návštěvnost neuvěřitelných 34 milionů lidí.

Times Square, New York

Times Square, New York

Zajímavostí je, že se do první patnáctky nedostaly památky jako Egyptské pyramidy (3 miliony lidí), známé velké Londýnské oko (3,5 milionu lidí), Koloseum v Itálii (4 miliony lidí), opera v Sydney (lehce přes 4 miliony lidí), Vatikán v Římě (4,2 milionu lidí), Socha svobody v New Yorku (4,24 milionu lidí), známý kaňon Grand Canyon (4,4 milionu lidí), Eifelova věž (6,7 milionu lidí) či Zakázané město v Číně (téměř 7 milionu lidí). Zajímavostí je, že v první 50 nejnavštěvovanějších destinací a atrakcí se umístilo více jak 20 zábavních a vodních parků. Že by jen zábava opravdu tak táhle před historií. Asi ano, žijeme v moderním světě a památky již tolik nelákají.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.